Kilka słów o tym, co łączy profesjonalnych akrobatów oraz świetnie wykształconych pilotów partycypujących w pokazach lotniczych

Sformułowanie pokazy akrobatyczne zazwyczaj kojarzymy albo z szeroko pojętą gimnastyką, albo z happeningami, na których piloci nowoczesnych samolotów chwalą się swoimi umiejętnościami przed zgromadzoną publicznością. Gimnastyków oraz pilotów wiele łączy. Takie osoby są zmuszone ciągle ćwiczyć, w przeciwnym przypadku wyjdą z wprawy i z konieczności zmienią profesję. Nie każdy może być akrobatą – do wykonywania ewolucji konieczna jest właściwa koordynacja ruchów, a układ nerwowy powinien funkcjonować bez zarzutu.

akrobaci w teatrze

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawiciele wspomnianych grup wiele ryzykują – swoje życie. Wystarczy, że silnik samolotu się zepsuje albo zerwie się pojedyncza linka i katastrofa gotowa.

Ten serwis internetowy, który ma dane na opisywany wątek, jest nieprawdopodobnie trzymający w napięciu, ale możesz poznać odmienne wiadomości w tym temacie, klikając tutaj.

Pikniki lotnicze są tłumnie odwiedzane nie tylko przez miłośników aeronautyki. Jeśli tego typu imprezie towarzyszą inne atrakcje, przykładowo możliwość zobaczenia aeroplanu od środka, to na pewno przyciągnie ona tłumy. Tego rodzaju pikniki najlepiej planować w wiosenne oraz bezdeszczowe dni, ale na aurę nikt przecież nie ma żadnego wpływu. Natomiast sami piloci również czerpią wiele frajdy z tego rodzaju zabawy, która po części bywa też ich pracą. Chociaż nie zawsze mogą stanąć przed publicznością i odebrać należne brawa, to i tak podniebne akrobacje przynoszą satysfakcję, chociażby w formie krótkiej notatki w lokalnej prasie.Sformułowanie Pokazy akrobatyczne odnosi się, jak już rzekliśmy, także do sportowych imprez, w których biorą udział mniej lub bardziej znani gimnastycy. Coroczne konkursy pozwalają im przedstawić swoje umiejętności innym, a dodatkowo zdobyć nagrody zakupione przez organizatorów. Na bieżąco, praktycznie po każdej ewolucji tacy sportowcy nagradzani bywają gromkimi brawami, a ich twarze obserwują nie tylko zgromadzeni w namiocie cyrkowym, ale też widzowie przed telewizorami. Satysfakcja jest więc podwójna.

Pokazy akrobatyczne w obydwu rzeczonych wydaniach są w gruncie rzeczy adresowane dla osób o mocnych nerwach.Korkociągi w wydaniu pilotów zawodowców są w stanie zmrozić krew w żyłach. Podobnie rzecz się przedstawia w przypadku artystów akrobatów.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z gazet. Jeżeli chciałabyś przeczytać o zaskakujących wypadkach odwiedź nasze serwisy www.

Zabezpieczeniem dla pilotów bywają fotele z katapultą, lecz nie w każdym przypadku będzie wystarczająco wiele czasu na jego wykorzystanie. A dodatkowo trzeba również brać pod uwagę bezpieczeństwo zgromadzonych. Z kolei gimnastycy ćwiczący bez żadnych zabezpieczeń ryzykują nie tylko swoje zdrowie, lecz też i samo życie. Całe szczęście widzowie są całkowicie bezpieczni, bo siedzą na otaczającej scenę widowni.