Świecąca w mroku albo odblaskowa – folie te posiadają wiele zastosowań.

Od jakiegoś okresu istnieje możliwość zaobserwowania, że służby administracyjne zaczęły używać z dość nowatorskich sposobów zawiadamiania pieszych, kierowców oraz rowerzystów. Spotykaliśmy jak dotąd znaki drogowe, które są widoczne dopiero gdy się je oświetla, lecz w tej chwili, już niektóre są fluorescencyjne.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie produkowana na potrzeby przekazu informacji folia fluorescencyjna została przyjęta z dużym brakiem zaufania. Na początku uważana była raczej jako gadżet, nie mająca większego zastosowania. Ale dziś odnalazła sporo zastosowań. Ze względu na jej dość dużą wytrzymałość oraz bardzo długi okres przydatności folia fluorescencyjna wykorzystywana jest przez miejskie firmy komunikacyjne. Na przykład w Krakowie MPK rozpoczęło oklejać nadwozia tramwajów i autobusów specjalnie wyciętymi treściami, które mają docelowo powiększyć bezpieczeństwo w godzinach nocnych. Dzięki świecącym w ciemnościach naklejkach tramwaje oraz autobusy będą realnie o wiele bardziej widoczne, nawet z 25 metrów, co ma zasadnicze znaczenie dla pieszych. Inne wykorzystanie odnalazła folia odblaskowa, jaka oczywiście nie świeci dobrowolnie w ciemnościach, lecz jest równie szeroko stosowana – Głównie stosują ją wytwórcy znaków drogowych, którzy poddali sposób na wykorzystywanie foli odblaskowej w reklamie.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj wina białe półsłodkie.

Dzięki niej, sklepikarz, kucharz, przeróżni sprzedawcy mają możliwość odznaczyć to co najchętniej sprzedadzą od reszty towarów lub jedzenia oraz wyróżnić się na tle rywali bez problemu zauważalną ofertą.

Jest kilkadziesiąt typów zarazem folii fluorescencyjnej jak również odblaskowej czy magnetycznej każda z nich posiada inne zastosowanie, ale wszystkie mają za zadanie informować.