8 wskazówek, w jaki sposób najlepiej wyszukać odpowiedniego specjalistę

Placówek rehabilitacyjnych w Szczecinie jest bardzo dużo, jednak jakie kryteria wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu rehabilitanta czy fizjoterapeuty?
W przypadku różnych dolegliwości, musimy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom.

Jednak czasem się zdarza, że czujemy ból w okolicach kręgosłupa, a nie znamy jego źródła. W owych przypadkach należy rozglądać się za specjalistami, którzy mają odpowiednie wykształcenie, oraz doświadczenie w leczeniu bólu. Dobry rehabilitant z całą pewnością znajdzie środki zaradcze.
Osoby poszukujące zabiegów odprężających, np. masaży oczekują zupełnie innych działań niż np. pacjenci z zespołami bólowymi, czy też na przykład zwyrodnieniami w obrębie stawów.

Kule ortopedyczne

Źródło: www.foter.com

Specjalista godny zaufania swoje wykształcenie i doświadczenie zaprezentuje na stronie internetowej, lub w pierwszej rozmowie. Niech nie umkną naszej uwadze ukończone szkoły. Oczywiste jest, że akademie medyczne cieszą się większym prestiżem od kursów masażu. Nie zaszkodzi zapytać, czy taka szkoła figuruje w Systemie Informacji Oświatowej. Zaufanie pacjenta powinny budzić ukończone doszkalające kursy, zwieńczone odpowiednim dyplomem (rehabilitacja w domu pacjenta wrocław). Na ogół rehabilitanci wieszają je z dumą w swoich gabinetach.
Zanim udamy się na pierwszą wizytę możemy sporządzić na kartce pytania, które nas dręczą. Dzięki temu uda nam się odszukać rehabilitanta, który zapewni skuteczną pomoc, w zgodzie ze współczesną wiedzą medyczną i najlepszymi praktykami w zawodzie.

Dla przykładu – jeśli rehabilitant zaproponuje nam zabiegi metodą McKenziego, a posiada certyfikat wydany przez McKenzie Institute International, możemy być pewni, że jesteśmy w dobrych rękach. W trakcie pierwszej wizyty należy zwrócić uwagę na warunki higieniczne oraz wyposażenie (np. stabilny stół do masażu).
Dobrym źródłem informacji są inni pacjenci. Warto popytać wśród krewnych i znajomych, czy ktoś zna dobry gabinet lub posiada dobre doświadczenia z rehabilitantem, do którego planujemy się udać – pielęgnacja stomii wrocław.
Możemy za pomocą wyszukiwarki znaleźć gabinet, umieszczając w frazie miasto z w którym mieszkamy, np. fizjoterapeuta Wrocław lub rehabilitacja Wrocław.