Jakie rzeczy wypada wziąć ze sobą na górską wędrówkę

Spędzanie wolnego dnia w plenerze to wciąż cieszący się dużą popularnością sposób na urlop albo parę dni wolnego. Dużą pochwalić mogą się nasze rodzime pasma górskie, od tych najbardziej obleganych a więc Tatr, po pasmo Karkonoskie, Beskidy bądź też Bieszczady

Zanim jednakże wybierzemy się na wyprawę w góry, musimy się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj także o naszą kondycję jak i o sprzęt. Jeśli chodzi o ten ostatni, to punktem obowiązkowym są na pewno buty do wspinaczki górskiej. Odpowiedniej jakości, wygodne i wytrzymałe obuwie zapewni nam właściwy komfort i ochronę. Jeśli chodzi o odzież, to warto również wspomnieć
o kurtce i spodniach z tkaniny odpornej na deszcz jak na przykład GoreTex. Pogoda w górach jest zmienna, stąd też właściwe przygotowanie jest absolutnie niezbędne. Reklamowane rozwiązania: .
Oprócz tego, w naszym ekwipunku nie powinno zabraknąć opatrunków i plastrów, mapy oraz takich rzeczy jak krzesiwo, czy też wykrywacz lawinowy jeśli poruszamy się po górach zimą. Wracając jednak do aspektu jakim są buty do wspinaczki górskiej, to zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto jest przymierzyć dany model mając na stopach skarpetki górskie. Buty muszą być właściwie dobrane, zapewniać stabilność oraz trzymanie, nawet na najbardziej śliskich ścieżkach. Warto pamiętać także o tych mniejszych sprawach jak krzesiwo, które będzie nam przydatne w kryzysowych sytuacjach takich jak niespodziewany nocleg na szlaku.

Należy pamiętać także o zapasowej baterii do telefonu lub też tzw.power banku, dzięki czemu bez najmniejszych problemów będziemy w stanie wezwać pomoc odpowiednie jednostki. Pamiętajmy więc o odpowiednim przygotowaniu! Nowa oferta: