Wakacje w Grecji – co powinno się zwiedzić?

Grecja słynie z kapitalnych zabytków architektonicznych i kulturalnych, wskutek tego wyjazd do Grecji niewątpliwie będzie nie lada gratką dla wielbicieli historii. Wybierając się do Grecji, pożądane byłoby uprzednio przygotować sobie plan zwiedzania, aby poprawnie rozplanować czas pobytu.

Do najsłynniejszych zabytków architektonicznych bezsprzecznie można zaliczyć Delfy, jakie przyciągają niejednego turystę wybierającego się na wakacje last minute- kontynuuj. Delfy podzielone są na trzy części – Świątynie Apolina, Marmarię oraz Źródła Kastalskie. Koniecznie musimy również zwiedzić Ateny, inaczej stolicę Grecji. W Atenach znajduje się masa doskonałych pamiątek z przeszłości. Najogromniejszą popularnością cieszy się naturalnie cieszący się popularnością na całym świecie Akropol, i także Partenon. Następne ważkie ateńskie zabytki to Olimpiejon i Łuk Hadriana. Należałoby wybrać się również na Półwysep Athos, jaki słynie z znakomitych pejzażów – wąwozów, lasów i wodospadów, które zostały wpisane na listę UNESCO.

Ruiny Akropolu

Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com

Szerokie zaciekawienie wzbudza również stolica Macedonii, czyli Saloniki. Znajduje się tam masa atrakcyjnych zabytków, nadzwyczaj interesującym i równocześnie najstarszym zabytkiem jest Rotunda, jaka pochodzi z przełomu III i IV wieku. Naturalnie to ledwo kilka miejsc i zabytków, jakie powinno ujrzeć, wybierając się na wakacje Grecja posiada ich jeszcze mnóstwo. Jeśli chesz dowiedzieć się więcej kliknij pełen raport.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym interesującym postem? Rewelacyjnie. Zatem zapraszamy – kliknij odsyłacz (http://fmk.pl/piora-slimakow/) i przenieś się do kolejnej strony po fakty.

Trafnym pomysłem jest zabranie ze sobą informatora po Grecji, gdzie odszukamy opisy innych intrygujących miejsc wartych zobaczenia.

Urlop w Grecji niewątpliwie będą należeć do niezapomnianych. Grecja zachwyca nie jedynie znakomitą architekturą, wiekowymi, historycznymi zabytkami i krajobrazami. Miejsce to jest niezwykłe pod każdym względem, także jeśli chodzi o kulturę oraz mentalność Greków. Grecka kuchnia również zasługuje na dużą uwagę, w związku z tym będąc w Grecji naturalnie warto spróbować greckich przysmaków i rarytasów.