Marzysz o własnej firmie? Wszystko zaczyna się od podjęcia decyzji

Młodzi Polacy coraz chętniej zakładają własne tym sprzyja fakt, ze Polska zaczyna wychodzić z kryzysu i widać już pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego. Młodzi biznesmeni mają też możliwość skorzystania z dobrych grantów finansowych. Na uczeniach funkcjonują biura karier oraz inkubatory przedsiębiorczości, których zadaniem jest wspieranie rozwoju wartościowych studenckich projektów.

Strategia biznesowa

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej często jest również sposobem walki z bezrobociem. Taką formę samozatrudnienia wspierają też Powiatowe Urzędy Pracy, które oferują specjalne szkolenia informacyjne. Jeśli jesteśmy osobami długotrwale bezrobotnymi możemy uzyskać jednorazową dotację na ten cel. Naturalnie jeśli wcześniej przedstawimy realny biznesplan i uda nam się prosperować przez minimum rok.

Założenie własnej działalności gospodarczej nie jest już tak skomplikowane, jak kiedyś. Na dzień dzisiejszy o wiele szybciej załatwia się wszystkie urzędowe formalności. Najważniejszy jest naturalnie koncept biznesowy. Powinno się też spisać konkretny biznesplan, dzięki któremu możemy starać się o uzyskanie dodatkowej dotacji. Sukces tego typu przedsięwzięcia przeważnie zależy do realistycznej oceny naszych umiejętności w samodzielnym prowadzeniu biznesu.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej możemy wiele rzeczy zorganizować samodzielnie i zaoszczędzić w ten sposób pieniądze. Jednak jeśli nie posiadamy dostatecznych umiejętności, powinniśmy zlecić, przykładowo, prowadzenie księgowości zewnętrznej firmie. Dla tych, którzy zdecydują się jednak obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej rekomendujemy internetowe systemy do fakturowania (zainteresowany? ).

Są to bardzo przydatne programy.

Zafrapował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik – to niezwykle użyteczna witryna (http://grupapartner.pl/oferta/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-spozywczy.html), która też okaże się warta Twojej uwagi!

Z ich pomocą zewidencjonujemy koszty, wystawimy faktury (zobacz na naszej stronie: a także przygotujemy deklaracje do Urzędu Skarbowego i ZUS. Jeśli prowadzimy uproszczoną księgowość, czyli na przykład nasza działalność polega na działalności edukacyjnej, obsługa faktur za pomocą tego typu programu to żaden probem.

Nie zwlekaj – jeśli pragniesz przestudiować dalsze szczegóły (http://zielonaprzestrzen.pl/) na ów bardzo ciekawy temat, to wejdź w link pod spodem i przejdź do nowego artykułu.

Pamiętajmy jednak, aby decyzję o tym, czy będziemy korzystać z zewnętrznych usług księgowych czy nie, podjąć jeszcze przed zarejestrowaniem działalności. Trzeba bowiem mieć świadomość, że podejmując ten krok wybieramy formę opodatkowania, która zdeterminuje nasze dalsze działania. Niekiedy powinniśmy poradzić się eksperta, żeby podjąć najlepszą decyzję, dzięki której nasza działalność gospodarcza będzie sprawnie prosperowała.