Co jest koniecznym wyposażeniem harcerza? Czego potrzebuje taki młody człowiek?

Każda mama przyszłego harcerza na pewno myśli nad tym jakich rzeczy będzie potrzebować dziecko należące do takiego zgrupowania. Jakie jest wyposażenie harcerza? Co powinien ze sobą mieć?
[IMG=1311/528230be3e28b___flickr_4770585322

Każdy opiekun dziecka chcącego należeć do harcerstwa z pewnością zastanawia się czego będzie potrzebowało dziecko zapisane do tej organizacji. Jakie jest wyposażenie harcerzy? Co musi posiadać harcerz?
pas harcerski

Oczywiście mundur. Od tej rzeczy na pewno trzeba zacząć. Na pełne umundurowanie składa się bluza oraz spodnie ZHP. oprócz tego należy mieć pas harcerski. Na pewno konieczna będzie czapka rogatywka z wpiętą srebrną lilijką. Oznaczenie funkcji wskazuje sznur funkcyjny zawieszony przy mundurze. Częścią tego typu ubioru jest też chusta, jaka posiada właściwy dla konkretnego szczepu kolor. Rzeczą charakterystyczną dla tego stroju będą także getry w kolorze czarnym z dwoma białymi paskami. Oprócz tego, harcerz powinien mieć wygodne obuwie, a do tego powinny być ono czarne. Trzeba mieć także dodatkowo krzyż harcerski. Do tego nie może zabraknąć odpowiednich plakietek, które harcerz otrzymuje oraz nabywa w czasie takiej przygody w organizacji harcerskiej. Nowy sklep: .

Harcerstwo często kojarzy się z wyjazdami. Jeśli tak, to potrzebny będzie plecak. Jednak mniejszy na biwak i drugi o większej objętości na dłuższy obóz harcerski. Na takich wyjazdach przyda się finka harcerska, menażka oraz używany do posiłków niezbędnik, który jest połączeniem widelca, łyżki oraz noża. Na wodę przyda się manierka. Nie możemy zapominać o śpiworach, jakie będą przydatne w nocy. Każdemu harcerzowi po złożeniu przyrzeczenia harcerskiego wręczana jest książeczka harcerska. Czytaj więcej: .

.

Jeżeli ten temat Cię interesuje oraz szukasz więcej informacji, to pod tym łączem (https://www.skalnik.pl/sprzet-wspinaczkowy/wspinaczka/wspinaczka-kosci-wspinaczkowe) odnajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

To taki rodzaj legitymacji dla członka ZHP. Trochę tego jest, jednak nie wszystko będzie potrzebne od razy. Po pewnym czasie z pewnością uda się skompletować cały ekwipunek.