Wakacje – gdzie w tym roku spędzić wakacyjny wypoczynek?

Już naprawdę blisko wakacje. Już bez wątpienia teraz duża grupa osób planuje swoje wakacyjne wyjazdy. Dla tych, którzy nie mogą podjąć szybciej decyzji dostępne są dwie, bardzo różne propozycje: Peru oraz Ziemia Święta.

Ziemia Święta, a szczególnie Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego myśli bardzo duża grupa osób. Nic więc dziwnego, że wycieczka do Ziemi Świętej umieszczona jest w ofercie większości działających na terenie Polski biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla znacznej części osób, które zdecydowały się na nią wybrać jest wielkim przeżyciem , które ma charakter emocjonalny- . W większości przyizrael (kontynuuj)w uczestnicy takiej wycieczki odwiedzają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat przyszedł na świat, mieszkał, nauczał i został ukrzyżowany Jezus Chrystus. W programie każdej wycieczki do Ziemi Świętej znajduje się więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale również dolina rzeki Jordan oraz Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem szczególnym nie tylko dla rzymskokatolików, ale także dla wyznających islam oraz judaizm. Nie trzeba się więc dziwić, jeżeli naszymi sąsiadami okażą się wyznawcy jednej z wymienionych religii.

Machu Picchu

Autor: Ryan Somma
Źródło: http://www.flickr.com
Całkiem inne atrakcje czekają na turystów w Peru. Czekają tam pokryte śniegiem szczyty Andów, amazońska dżungla, pozostałości ogromnego imperium Inków. Dla większości turystów, którzy planują wyjazd do Peru głównym powodem wyjazdu jest pragnienie zwiedzenia legendarnego miasta , w którym mieszkali Inkowie – Machu Picchu. Wyjazd do Peru najlepiej jest zaplanować między czerwcem a wrześniem, szczególnie jeżeli celem wyjazdu jest pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz -> tutaj.

Pamiętaj, że istotna oferta (warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-warszawa/) musi być przedstawiona w właściwy sposób. Przeglądnij kilka następnych stron i wybierz taki artykuł, który Ci się spodobał.

Ten popularny szlak liczy sobie ponad czterdzieści kilometrów, jego pokonanie zajmuje cztery dni. Szlak kończy się w Machu Picchu. To znane miasto znajduje się na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie dotarli tu Hiszpanie. To z tego powodu przetrwało aż do dzisiaj. Miejscem, które należy koniecznie odwiedzić jest również jezioro Titicaca leżące na granicy Peru oraz Boliwii. Amatorzy raftingu na pewno z entuzjazmem wybiorą się do kanionu Colca. Jest on naprawdę dużo większy od położonego w Stanach Zjednoczonych Wielkiego Kanionu. Wyjeżdżając do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Istotnie ułatwia to proces wyjazdu oraz sprawia, że na wczasy w Peru decyduje się więcej osób.