Nie masz pomysłu w jakim miejscu spędzić tegoroczne wakacje? Wyjedź na Majorkę!

Bez wątpienia dużo ludzi snuje już plany na wakacje. Jedną z naprawdę modnych destynacji turystycznych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej ciekawych wśród turystów miejsc na terenie tego kraju jest Majorka. Jakie możliwości czekają na nas na tej wyspie?

Na Morzu Śródziemnym leży archipelag Baleary. Jedną z wysp która wchodzi w jego skład jest Majorka. To naprawdę popularne miejsce wśród turystów, też z tych z Polski. Nie ma się więc co dziwić temu, że polskie biura podróży są w stanie zaproponować własnym klientom wczasy w tym konkretnym miejscu. Dobrą okazją do oszczędności w wielu wypadkach niemałych kwot są wypoczynki Majorka Last Minute- zaktualizowany post na blogu. Popularne wczasy Majorka Last Minute to rozwiązanie dla ludzi, które decyzję o wyjeździe podejmują w ostatniej chwili. Wyspa jest doskonałym miejscem dla osób, które planują spędzić własne wakacje nad morzem. Lubiane wakacje nad morzem kojarzą nam się oczywiście z opalaniem się. Jeżeli chcesz przeczytać więcej kliknij znajdź to. Majorka jest jednak wyspą, która oferuje turystom o wiele więcej ciekawych miejsc. Na odwiedzających ją gości czekają także liczne interesujące miejsca.

Tropikalna plaża

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzanie Majorki można rozpocząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brakuje rozmaitych zabytkowych budowli, które zostały wzniesione w stylu barkowym bądź w charakterystycznym dla tego regionu Hiszpanii stylu Art Nouveau.Szczególnie atrakcyjnym miejscem jest Stare Miasto.

Zainteresował Cię przedstawiany tutaj wątek i poszukujesz oprócz tego uzupełniających wiadomości? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (https://koneser.eu/o-koneserze/powierzchnie-eventowe/)!

Pośród jego zabytków na uwagę zasługuje bez wątpienia pałac Almudaina i katedra La Seu. Wśród innych miejscowości położonych na wyspie Polacy wyjątkowo chętnie odwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą wyjątkowo mocno polubił Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją razem ze swoją długoletnią przyjaciółką, George Sand. Mnóstwo osób podróżujących można napotkać w niezwykle malowniczej zatoce Cala de sa Calobra. Oczywiście tak samo popularnym miejscem wydaje się być klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko pielgrzymi, ale również osoby zwiedzające, którzy zamiast odpoczywać na plażach są zdecydowani na trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor znajduje się na wysokości 525 m n. p. m. jest dla nich idealnym punktem wypadowym na górskie szlaki. Te miejsca to tak naprawdę nieliczne przykłady atrakcyjnych miejsc na Majorce. Wakacje na Majorce bez najmniejszych wątpliwości na długie lata pozostaną w pamięci tych, którzy się na nie zdecydowali.