Co wziąć ze sobą na pole biwakowe. Jakie sprzęty będą bardzo potrzebne? Które marki są warte uwagi?

Wybierając się na biwak należy pamiętać o zabraniu paru najpotrzebniejszych rzeczy. Przydadzą nam się one z pewnością podczas takiego wyjazdu. Poza tym, uczynią go z pewnością prostszym oraz przyjemniejszym.

nawigacje garmin

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Już podczas samej drogi autem na camping, na pewno przyda nam się dobra nawigacja GPS. Nawigacje Garmin to świetny wybór. Bardzo wielu kierowców doceniło już wspaniałą jakość oraz ogromną ilość szczegółów, które to urządzenie udostępnia. Obsługa jest właściwie intuicyjna oraz niesamowicie łatwa. Nawet ten, kto nie jest zbyt pewny obsługując tego typu urządzenia, poradzi sobie świetnie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające notki na interesujący Cię dział. Wejdź do następnego tekstu oraz czytaj wpis restauracja legnica.

Nawigacje Garmin to z pewnością wyjątkowa pomoc – kontynuuj o nawigacjach garmin.

Na tego typu wyjeździe nie może zabraknąć dobrej jakości namiotu. Tak na dobrą sprawę, jest to taka podstawa, od której należy zacząć. Sprawdzić trzeba dokładnie wszystkie parametry namiotów. Z czego jest zrobiony, jaka jest jego wielkość, jaką ma wytrzymałość, na jak niskie temperatury jest odpowiedni. Znajdźmy namiot, jakie okaże się dla nas najlepszy. Warto sprawdzić różne namioty Marabut. Wiele osób korzysta z nich i jest zadowolonych z komfortu, jaki dają.

czytaj dalej

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Namioty Marabut to nie jedyny potrzebny do spania sprzęt. O komforcie spania bowiem decyduje też dobra karimata oraz śpiwór. Jeśli wyjeżdżamy samochodem, to możemy wziąć karimatę samopompującą, która daje o wiele lepszy komfort spania, niż taka tradycyjna. Jednak jest ona cięższa, dlatego jeżeli w grę wchodzi dłuższy spacer z ciężką torbą na plecach, to dodatkowe kilogramy, mogą okazać się czymś męczącym.

Na biwaku na pewno przydatna będzie dobrej jakości czołówka, ro znaczy latarka na czoło. Jest ona o wiele wygodniejsza w czasie użycia, gdyż posiadamy wolne ręce. Można jednocześnie robić coś oraz posiadać oświetlenie pod postacią latarki na czole.

Te intrygujące posty mają swoją kontynuację. Chcesz się z nią zaznajomić? Więc idź do serwisu i tam ciesz się nowymi informacjami.

W wielu miejscach znajdziemy całą masę dostępnych modeli. Poza tym, jak na biwak przystało, nie zapominajmy o posiłkach, które musimy przygotować sobie na polu biwakowym. Przydatna będzie butla gazowa i kuchenka. Pomimo tego, że brzmi to poważnie, to dzisiejsze butle z gazem turystyczne w niczym nie są podobne do tych starych, ciężkich, dawniej używanych na biwaku. Oprócz tego kilka standardowych sprzętów, typu menażki, lekkie sztućce biwakowe, kubek z lekkiego materiału i mamy wyposażenie przygotowane.