Jak spakować plecak na obóz ?

Jeżeli na obóz wybierasz się po raz pierwszy, spakowanie plecaka może zdawać Ci się czarną magią. Z tej przyczyny zdecydowałem podzielić się z Wami swym sposobem by przejść przez cały proces bez większych problemów.

W każdym przewodniku o pakowaniu się odkryjemy informację, aby przygotować sobie wpierw, odpowiednio przedtem spis koniecznego rynsztunku.

odzież turystyczna

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
To racja, taki spis pomaga, jednakże przynajmniej u mnie była zawsze bardzo chaotyczna, dlatego wykonywałem ją w dwóch etapach. Zwykle mam zarezerwowaną na nią jedną lub witryna cukiernicza dwie kartki w notatniku, jaki noszę za każdym razem przy sobie. Na owej karteczce, przez tydzień spisuję co potrzebuję zabrać, jednakże tylko w momencie kiedy wpadnie mi to do głowy. Nie siadam specjalnie nad kartką i nie spisuje, dlatego warto posiadać ów notesik za każdym razem ze sobą. Kiedy posiadamy już taką listę, przedmioty na niej raczej nie będą zestawione w jakimś porządku.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści (https://www.maxy.pl/) swego wpisu.

Stąd trzeba ją ugrupować – najprościej po prostu przesunąć każdy przedmiot do grupy a dalej grupami przepisać na czysto.

Np. podział na podgrupy może przedstawiać się następująco: Garderoba – zarówno wszystkie koszulki, spodnie, jak też bielizna, buciki, mundur itd., ważne by ilość jak też rodzaj ciuchów dobrać do spodziewanej pogody jak też długości wyjazdu. Odzież turystyczna dostępna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – a więc wszystko, co przydać się nam może do snu (karimata, śpiwór, piżama, namiot w wypadku obozu wędrownego). Apteczka – to przykładowo podstawowe środki opatrunkowe, a także specyfik przeciw komarom oraz na ugryzienia. Kosmetyczka – czyli kosmetyki, papier toaletowy itd. Pożywienie – przekąski na podróż, zapas pożywienia, ale także menażka, niezbędnik, płyn do naczyń jak też gąbeczka. Obozowe – zatem sprzęt nieodzowny do obozowego życia i zajęć: nożyk, busola, latarka czołówka, krzesiwo, sznurek itd. Inne – mapa, dokumenty a także pieniążki, notatnik, śpiewnik itp. Czytaj więcej: .
Po co w ogóle wprowadzać taki podział? Po pierwsze łatwiej wtedy wszystko skompletować, jednak przede wszystkim o wiele łatwiej wychwycić czy czegoś nam nie brakuje.

Gdy wiemy już co spakować, trzeba zgromadzić cały rynsztunek w jednym miejscu – dla przykładu na podłodze, wielkim stole bądź posłaniu. Mając wszystko przyszykowane możemy przystąpić do pakowania. Potrzebne rzeczy takie jak ubrania dla harcerzy kupimy w każdej składnicy . Tu więcej: .