Na dzień dzisiejszy w każdym miejscu większego miasta możemy natknąć się na niezliczoną ilość reklam różnego rodzaju.

Obecnie w każdym miejscu większego miasta możemy natknąć się na niezliczoną ilość reklam różnego typu. Reklamy te częstokroć przybierają bardzo różne formy, najpopularniejszą formą pozostają jednak banery reklamowe.

maszyna do sitodruku

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Techniki wykonywania reklam potrafią znacząco się od siebie różnić. Możemy zamówić reklamy w postaci druku wielkoformatowego, oklejenia samochodu, plafonów, gadżetów reklamowych itp. Oczywiście są to tylko reklamy w postaci fizycznych przedmiotów, natomiast nie można zapomnieć o prawdopodobnie najskuteczniejszych typach reklam, czyli tych znajdujących się w internecie i telewizji. Skupiając się jednak na „materialnych” rodzajach reklam warto wspomnieć ciekawą technikę druku nazywaną sitodrukiem. Jest to technika wydruku, w której wykonanie nadruku polega na przeciskaniu farby przez specjalnie spreparowaną matrycę. Precyzja oraz rozdzielczość tego druku jest bezpośrednio uzależniona od gęstości użytej siatki, jednakże przeważnie jest wyraźnie niższa niż w standardowym druku offsetowym – . Niewątpliwą zaletą sitodruku jest tymczasem możliwość jego stosowania na krzywych powierzchniach. Znaczącą popularnością cieszą się ostatnio koszulki i inne tekstylia z nadrukiem stworzonym metodą sitodrukową. Firmy zajmujące się produkcją takiej odzieży często umożliwiają wykonania własnego projektu rysunku, który później zostanie naniesiony na koszulkę. Oczywiście takie firmy mają w posiadaniu maszyny sitodrukowe bardzo różnych klas i rozmiarów, z których każda ma nieco inne przeznaczenie. Ceny tych maszyn również potrafią wyraźnie od siebie odbiegać, i tak najzwyklejsza maszyna (spawanie aluminium lubin) do sitodruku jest warta mniej więcej 1500 zł. Ceny największych drukarek karuzelowych potrafią natomiast przekroczyć 20 000 zł. Takie profesjonalne maszyny doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu nadruków, na materiałach takich jak bawełna bądź poliester, czyli tych najcześciej stosowanych do produkcji różnego typu koszulek.

Reasumując w dzisiejszych czasach reklama jest istotnym elementem dla każdego właściciela firmy. Swój wyrób możemy zareklamować na różne sposoby, jednakowoż jednym z bardziej interesujących jest rozdawanie gadżetów, takich jak koszulki reklamowe. Najczęściej nadruki reklamowe na koszulkach wykonywane są za pomocą maszyn sitodrukowych. Wprawdzie dokładność sitodrukarek jest mniejsza niż klasycznych drukarek offsetowych, jednak mogą się one pochwalić wysoką trwałością nadruków a także niskimi kosztami produkcji w przypadku nieco większych zamówień, co jest dobrym argumentem przemawiającym za używaniem tej technologii.