Rzecz o akcesoriach, narzędziach i pozostałych artykułach potrzebnych każdemu druhowi w trakcie wakacyjnych wycieczek

Harcerskie wycieczki są bardzo ekscytujące i dają uczestnikom niepowtarzalną możliwość obcowania z przyrodą. Taka okoliczność w pewnym sensie wymusza zakup odpowiedniego sprzętu, który w trakcie wyjazdu bywa po prostu nieodzowny

.
sprzęt harcerski

Część wymaganego ekwipunku powinni przygotować organizatorzy konkretnej imprezy. Trudno przecież wymagać, żeby harcerze przywozili ze sobą większe namioty czy pozostały sprzęt biwakowy ważący parędziesiąt kilogramów. Pobyt na otwartym powietrzu, przeważnie z dala od zabudowań, wiąże się też z koniecznością zorganizowania większych i jednocześnie wydajnych kuchenek turystycznych. Ponadto na placu biwakowym muszą znaleźć się różnej wielkości naczynia. Konkludując, sprzęt biwakowy, jaki zagwarantować muszą organizatorzy jest dosyć zróżnicowany, a i nie wolno zapominać, że uczestnicy mogą potrzebować chociażby dodatkowej latarki.

obiekt

Autor: www.babymama.pl
strzyżenie u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Na bagaż harcerza składają się nade wszystko przydatne podczas każdej wycieczki akcesoria, jak również różnego typu narzędzia. Podręczny sprzęt harcerski to małe lub większe scyzoryki wielofunkcyjne, niezawodne busole i przynajmniej dwie małe latarki. Gdy rozładuje się telefon, to z pewnością przyda się wodoszczelny zegarek z podświetlaną tarczą, a profesjonalny preparat w sprayu zagwarantuje ochronę przed komarami. Każdy wzorowy uczestnik obozu musi także posiadać sprzęt harcerski do różnych prac ziemnych, czyli chociażby jedną saperkę. Ponadto wymagane są jeszcze karimaty, śpiwory oraz termosy i menażki. Sięgnij po więcej: .

Bycie zastępowym obliguje nie tylko do kupienia potrzebnego ekwipunku

. Istotne znaczenie ma w tym przypadku harcerski etos. Noszenie popielatego munduru jest czytelnym sygnałem, że jego właścicielowi nieobce są najwyższe wartości. Pełna oferta: sprzęt biwakowy.