Kiedy potrzebny jest geodeta? Dziennik budowy dla kogoś stawiającego swój dom

Sporo osób przymierzających się do postawienia domu planuje zatrudnić geodetę. Będzie on pożądany na kilku kluczowych etapach budowania domu, i z początku i pod koniec inwestycji. Geodeta swoje prace wpisuje do dziennika budowy. Każdy budujący dom musi go mieć.

geodezja wrocław

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy zainteresowani taką branżą jak geodezja Wrocław pewnie nas nie zaskoczy. Zanim damy w ręce architekta rysunek domu, musimy zamówić u geodety wykonanie mapy do celów projektowych.

Tak samo emocjonujące zagadnienia są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem komornik kraków krowodrza, który jest tutaj.

Geodeta zaznacza na mapie m.in. granice działki, tworzy opis położenia budynków a także o tym, jakie jest ich ostateczne przeznaczenie. Kiedy przygotowane i zaznaczone na mapie pomiary terenowe zostaną zaakceptowane przez urząd miasta, mapa uzupełniona zostaje o klauzulę mówiącą o tym, że może ona posłużyć celom projektowym – poznaj na stronie. Zaakceptowaną mapę trzeba wręczyć razem z informację o zasadach zabudowy architektowi. Architekt musi wziąć pod uwagę granice tego terenu nanosząc rysunek na mapę, dodać wszelkie pozostałe obiekty budowlane, systemy komunikacji, odprowadzanie ścieków, uzbrojenie tego obszaru i inne ważne punkty. Bardzo ważne jest uwzględnienie wzajemnych odległości oraz rozmiarów wszystkich naniesionych elementów. Projekt składa się z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Po zatwierdzeniu projektu przychodzi geodeta Wrocław albo Namysłów mają te same zasady postępowania – zlecamy mu wyznaczenie domu na działce zgodnie z planem zagospodarowania wykupionego terenu. Chodzi o umiejscowienie w podłożu znaków geodezyjnych, jakie określają główne osie domu. Zaznacza się też charakterystyczne punkty domu. Po zamknięciu prac geodety powiązanych z wytyczeniem budynku na działce, geodeta Wrocław czy Oleśnica – to bez różnicy – zobowiązany jest do odpowiedniego zapisu w dzienniku budowy oraz powinien oddać kierownikowi budowy swoje szkice.

Kiedy budowa się skończy, zostanie czas na ostatni ruch, jaki musi podjąć specjalista z dziedziny takiej jak geodezja Wrocław i jego tereny pozalewowe albo Długołęka – nieważne, geodeta przygotowuje geodezyjną inwentaryzację powykonawczą przed rozpoczęciem budowania – dużo więcej przeczytasz na tej stronie.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu przesyłki wielkogabarytowe, aby poznać uzupełniające informacje na opisywany w tekście zagadnienie. Czekamy na twoją recenzję!

Wyliczenia geodezyjne muszą być wpisane do dziennika budowy przez geodetę.