Wybierasz się na wypoczynek z dziećmi? Koniecznie postaw na wakacje Ustronie Morskie

Lato to taki sezon w roku, gdy większość osób planuje czas wolny. Większość z nich właśnie wtedy wybiera najdłuższe w roku urlopy, żeby móc spędzić czas z bliskimi albo znajomymi, z daleka od gwaru wielkich miast.

A gdzie najlepiej bawią się Polacy?

Spośród zagranicznych urlopów już od kilku lat największym zainteresowaniem cieszą się: Grecja, Bułgaria, Chorwacja. Coraz częściej decydujemy się na Albanię jak również Gruzję. Egipt i Tunezja odchodzą pomału w zapomnienie, a w zamian Polacy wolą ruszyć nad polskie morze. Według danych jednego z serwisów turystycznych, aż 50 procent Polaków planujących wakacje w kraju wybiera polskie morze. Kolejne 40 procent rusza w góry. A tylko co dziesiąta osoba udaje się na Mazury.
Będąc nad morzem łatwo dostrzec, jak jest ono lubiane, zarówno przez samych Polaków jak i zagranicznych turystów. Ci, którzy nastawiają się na zwiedzanie, koniecznie muszą poznać Gdańsk, sopockie molo oraz Gdynię Orłowo. Do najczęstszych kierunków morskich należą także Łeba i jakże popularne już – Międzyzdroje. Jednak nie każdy jadąc nad morze nastawia się na imprezowanie w dyskotekach i nie każdy uwielbia tłumy turystów na plaży. Niektórzy turyści chcą po prostu wypocząć.

Przejdź na naszą stronę i czytaj również następne ciekawe treści na ów temat. W razie jakichkolwiek zapytań z przyjemnością rozwiejemy wszelkie Twoje powątpiewania.

Dla takich turystów, szczególnie tych, które posiadają dzieci, nie ma nic lepszego jak wakacje ustronie morskie –

wakacje ustronie morskie

Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com

Ta niewielka rybacka wioska leżąca blisko Kołobrzegu oferuje zdecydowanie więcej spokoju i niż pobliskie kurorty wypoczynkowe, jak na przykład sam Kołobrzeg. Co nie znaczy, że w Ustroniu nic nie ma. Miejscowość oferuje sporo atrakcji, które umilą czas dorosłym oraz ich dzieciom.

gospodarka

Autor: Deka Inwestycje
Źródło: Deka Inwestycje

Wakacje Ustronie Morskie potrafią przynieść mnóstwo radości dzieciom zwiedzającym na przykład Western Park, w którym można podejrzeć od kuchni, jak wygląda życie plemion indiańskich. Potem warto udać się do skansenu chleba, żeby przy okazji obejrzeć jeden z najstarszych dębów w kraju, mający już ponad sześćset lat. Większe dzieci mogą skorzystać z niezapomnianej przygody lotu widokowego oraz zobaczyć z góry Ustroń, Kołobrzeg i ich okolice. Natomiast dla dorosłych, spragnionych mocniejszych przygód, proponowane są skoki spadochronowe, odbywające się zaledwie 200 m od plaży.

Dla jednych i drugich, i dużych i małych Ustronie ma do zaproponowania też okoliczny park liniowy GIBON.
Widać, że w Ustroniu Morskim jest co robić, a wczasy w nim na pewno nie zanudzi. Ponadto tutejsze plaże są nieco bardziej luźne niż w innych, bardziej znanych kurortach wczasowych.