O tradycyjnych i bardziej nietypowych sposobach ochrony przed rażącymi promieniami słońca

Lubimy słoneczną pogodę i wówczas, gdy wyjeżdżamy na wakacje, i wówczas, gdy jesteśmy w pracy. Jeżeli wypoczywamy nad jeziorem, to spiekota wcale nam nie przeszkadza, ale jeśli fala tropikalnych upałów trwa już drugi tydzień, to mieszkając w dużym mieście robimy w zasadzie wszystko, aby efektywnie chronić się przed słońcem.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Kotary, rolety (rolety warszawa) bądź markizy oczywiście stanowią istotny element dekoracji, lecz prócz tego mają za zadanie chronić mieszkańców przed mocnym słońcem. Kiedy ktoś ma niewielkie mieszkanie z oknami skierowanymi na południe i sądzi, że w sypialni jest po prostu za jasno, to może trochę przyciemnić szyby. Transparentna folia przeciwsłoneczna (www) świetnie sprawdzi się we wspomnianym wypadku. Można ją dostać w tradycyjnych sklepach albo zamówić w tych wirtualnych. Później wystarczy ją nakleić na szybę, postępując zgodnie z wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. Ponadto folia przeciwsłoneczna może też spełniać rolę lustra weneckiego, więc osoby znajdujące się na zewnątrz nie zobaczą tego, co akurat dzieje się w konkretnym pomieszczeniu.

Ochronę przed oślepiającymi promieniami słońca muszą również zapewnić sobie wszyscy kierujący samochodami. Na przedniej szybie oczywiście nie wolno niczego umieszczać, ale na tylnych można bez obaw montować różne osłony.

Jeżeli przedstawiany wątek niezwykle Ci odpowiada, to żeby uzyskać kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź dalej (artemed.pl/) i wejdź tu.

Dla przykładu folie samochodowe chronią pasażerów znajdujących się na tylnej kanapie – folie samochodowe w niskiej cenie. Jeśli kierowca zadba o właściwą ochronę auta, to w czasie upałów we wnętrzu nie będzie zbyt gorąco. Natomiast same folie samochodowe bywają także wykorzystywane w celach reklamowych – wówczas na szybach pojazdów są umieszczane m. in. dane teleadresowe.

Na koniec należy dodać, że zarówno zdeklarowanym domatorom, jak i kierowcom warto polecić doskonałej jakości okulary przeciwsłoneczne (więcej) – stają się one bardzo potrzebne podczas jazdy samochodem w słoneczne dni, jak również w czasie opalania się na balkonie.