Czy oddziaływanie gier on-line na nasze dzieci faktycznie okazuje się tak bardzo zły?

W epoce ogólnodostępnego Internetu ciężko jest obronić dziecko przed jego oddziaływaniem. Jest on obecnie tak popularny, a jego zasięg tak duży, że wirtualny świat coraz wyraźniej postrzegany jest w świadomości naszych pociech jako druga realność.

Dlatego też warto kontrolować, co maluch robi w sieci, jakie przegląda strony oraz w jakie gry najbardziej lubi grać.
bitefight

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci wbrew powszechnej opinii nie czekają na twoje dziecko same niebezpieczeństwa i złe treści. Jest duża liczba stron on-line stworzonych właśnie , by zadbać o prawidłowy rozwój pociechy. Różnego rodzaju zabawy edukujące mogą ułatwić mu rozpoznawanie kolorów, nauczenie się miesięcy czy utrwalenie znanych angielskich zwrotów. Gry służące jedynie frajdzie twojego malucha też nie muszą stać się dla niego zagrażające.

Intryguje Cię, czym są autorskie źródła? Jeśli tak, to musisz wejść w wskazany link i tam znajdziesz wiele frapujących informacji na ten temat.

W Internecie znane są gry piraci, angry birds, piłka nożna – zobaczysz tutaj. Wiele z nich zrobionych jest na motywach popularnych i lubianych animacji. Przede wszystkim gry piraci, gry o kowbojach czy kosmonautach, pozwalają maluchowi poznać odrębne realia, a oprócz tego rozwijać jego imaginację. Niektóre udostępnione wirtualne quizy pomagają w polepszeniu uważności i pamięci maleństwa. Wszystkie z nich jednak rozwijają jego zdolności manualne. Jakiś czas temu słychać było ostre głosy sprzeciwu wobec grom takim jak na przykład bitefight. W Bitefight użtkownik zamienia się w wampira bądź wilkołaka, uzyskuje złoto tropiąc wrogów, pracując na cmentarzu oraz pokonując demony. Wraz z uzyskiwaniem wprawy, użytkownik wskakuje na coraz bardziej zaawansowany szczebel. Mimo akcji utrzymanej w konwencji horroru, nawet taka zabawa jak bitefight jest w stanie nauczyć dziecko cierpliwości i gorliwości – dzień bez bitefight to dzień stracony.

wokalista
Okazuje się, że ostatnimi czasy rola gier została mocno przeceniona przez zajmujących się tematem, a zwłaszcza przez zaniepokojonych rodziców. To fakt, że znaleźć można tam potwory, śmierć i przemoc, ale wszystkie powyżej wymienione rzeczy można coraz łatwiej zobaczyć na ekranie telewizora.

Nie można zapominać, że internetowe zabawy uczą też mnóstwa potrzebnych,niezbędnych dla naszych pociech umiejętności, takich jak uważność, szybkość podejmowania decyzji, łatwiejsze zapamiętywanie, a także wspomagają skupienie i sprawności manualne.