Jakiej klasy sprzęt jest niezbędny w laboratorium? Przeczytaj, co jest najważniejsze

Bez wyjątku laboratorium musi mieć porządny, fachowy sprzęt. Jest on konieczny do optymalnego funkcjonowania placówki. Laboratoria oczywiście są różne, jednakże jest kilka urządzeń, które można zobaczyć wszędzie.

laboratorium

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych detali, które muszą być w placówce, jest aparatura laboratoryjna. To dzięki niej jest szansa uzyskać wyniki przeróżnych badań. Oczywiście aparatura laboratoryjna różni się w zależności od tego, w jakiej placówce jest używana przez zespół analityczny. Laboratoria można rozróżnić na przemysłowe, fizyczne, farmaceutyczne. To tam przeprowadza się pomiary i analizy, które później służą wielu gałęziom. Wśród aparatury są mierniki chropowatości czy twardości, pompy, wagi precyzyjne, zegary, suszarki próżniowe, gęstościomierze, lampy analityczne, lupy pomiarowe, młynki nożowe, piece do obróbki cieplnej, chłodziarki farmaceutyczne, inkubatory, wirówki, mikroskopy steroskopowe, pipety automatyczne, mieszadła z grzaniem, palniki (zobacz oferta Donserv). Rzecz oczywista właściwym urządzeniem w każdym laboratorium jest też destylarka. Bywa, iż praca bez niej jest niemożliwa.

Destylarka (często stosowana w laboratorium z zakresu chemii i farmaceutyki), jak każde inne urządzenie, również posiada parę odmian – może być mała bądź dużych rozmiarów, szklana bądź ze zbiornikiem, o dużej bądź nieco mniejszej mocy mocy. Firmy, której sprzedają destylatory w swej ofercie posiadają nie tylko ich dostarczenie do placówki, ale również przyłączenie do określonej instalacji wodnej jak również wyszkolenie personelu.

Pełną aparaturę do laboratorium można nabyć poprzez sklepy www. W swej ofercie mają urządzenia kilku liczących się na rynku firm. Rzecz oczywista każdy taki e-sklep posiada w swoim gronie ekspertów, którzy pomogą doradzić, jaki sprzęt będzie odpowiedni dla określonego laboratorium. W Rzeczypospolitej jest również parę firm, które handlują bezpośrednio taką aparaturą.

W takim wypadku należy nawiązać kontakt (polecamy www.nota-bene.com.pl) z firmą, która do danej osoby wyśle swojego przedstawiciela. Ten natomiast zaprezentuje ofertę, pokaże katalog z towarem i będzie koordynował cały proces zakupowy. Kontakt http://www.promus.katowice.pl/kontakt/ taki znajdziesz na Z pewnością warto skorzystać z takiej pomocy. Często to gwarancja właściwego zakupu.