W jaki sposób zaaranżować ciekawą imprezę firmową?

Coraz więcej firm decyduje się na organizację różnego typu imprez biznesowych. I bardzo dobrze! Do imprezy integracyjnej, jak zresztą do każdego przedsięwzięcia podejmowanego w ramach prowadzenia działalności gospodarczej najlepiej podejść analitycznie. Dobrze jest zastanowić się przez moment nad intencją.

Agregat prądotwórczy

Autor: Honda
Źródło: Honda
Zasadniczo na ogół idzie o integrację zespołu, wzrost identyfikacji z przedsiębiorstwem (gdyż zatrudniony, który swoja firmę lubi jest bardziej lojalny), a nierzadko również o wyróżnienie najlepszych, jak też nagrodzenie grup pracowników. Jeśli już wiesz jaki jest twój najważniejszy cel, skup się na nim. Jeżeli chcesz podnieść efektywność pracy a także polepszyć jej atmosferę przez integrację zastanów się chwilę nad tym, jak to zrobić.

Dla firmy zazwyczaj istotne jest to, ażeby pracownicy po prostu ją cenili. Dlaczego? Bo pracownik, który lubi swą firmę to genialna „żywa reklama” działalności, z kolei pracobiorca, który swej pracy nie ceni, może nam zrobić ogromnie efektywną antyreklamę. Analizy wykazują, że człowiek niezadowolony z jakiegoś produktu lub usługi powie to tym przeciętnie kilkakrotnie większej grupie ludzi, niż osoba zadowolona z kupna bądź z usługi. A jeśli jest to przy okazji zatrudniony konkretnej firmy to zyskuje on automatycznie status eksperta.

Rozdaj pośród pracobiorców komplety gadżetów z logo firmowym, ale zadbaj o ich jakość, nawet kosztem ilości. Należytej próby pióro, koszulka, kubek, breloczek lub inny drobiazg inkrustowany logotypem przedsiębiorstwa na pewno będzie dobrym pomysłem. Zadbaj też o to, aby podczas imprezy zburzyć na moment mur dzielący pracowników niskiego i wysokiego szczebla. Cała oferta znajduje się pod tym adresem: zobacz tutaj.

Takie samo menu dla wszystkich to fundament. A szefostwo winno raczej siedzieć wraz z pracobiorcami z którymi na co dzień pracuje, aniżeli we własnym gronie. Nie warto z tym jednakże przesadzać i przymuszać kogokolwiek do „integrowania się z kadrą” jeśli nie ma na to ochoty, bowiem każdy z nas taką sztuczność wyczuje momentalnie. Co tylko możliwe zlecajmy przedsiębiorstwom zewnętrznym. Ze wsparciem przychodzi nam tu internet, wystarczy wbić w wyszukiwarkę odpowiednie frazy, np.: wypożyczalnia agregatów prądotwórczych bądź obsługa techniczna imprez.