Malowanki dla dzieci

Wychowujesz dziecko w wieku 5 lat? Nie orientujesz się, jakie łamigłówki mu kupić? Ten poradnik stworzyłem dla ciebie. Klapnij miło w krześle, gdyż mam dla ciebie wskazówkę: nie musisz wydawać ani złotówki, by dać swojej latorośli ciekawą grę. Jak to możliwe? Odpowiedź jest bardzo prosta: sieć. A dokładniej gry dla 6 latków.

Mama i dziecko

Autor: iStock
Źródło: iStock

Sporo naukowców twierdzi, że nie należy zostawiać berbecia samego z PC podłączonym do WWW. To oczywiste, że w sieci kryją się pułapki dla urwisa – golizna i krew. Dlatego zawsze musisz kontrolować swoją pociechę. Zalecam skorzystać z wielu oferowanych w Polsce aplikacji do superwizji rodzicielskiej. Takie oprogramowanie wydatnie ograniczy szansę dostania się na nieodpowiednie witryny internetowe. W Internecie funkcjonuje mnóstwo dobrych stron z grami dla maluchów. Rozrywka taka jest prawie zawsze bezpłatna i możesz mieć gwarancję, że dziecko nie zobaczy żadnych złych treści. Możesz odszukać takie miejsca w Google – zdanie darmowe gry dla dziewczynek nadaje się świetnie.

Jak zobaczysz, zbiór gier jest ogromny. Każdą dziewczynkę uradują interesujące historie księżniczki, kolorowanki online, wciągające gry, w których ubiera się na bohaterów modne ubrania. Pięcioletniego chłopaka usatysfakcjonują niesamowite bitwy piratów i rycerzy. Każda z łamigłówek jest banalna, twoje małe kochanie bez wątpienia nie będzie miało problemów z nauczeniem się mechaniki. Gry dla dzieci nadają się też dla rodziców – może sam się wciągniesz.

Na stronach internetowych gry są czasem komfortowo skatalogowane według kategorii wiekowej oraz rodzaju rozgrywki. Znajdziesz na przykład gry przygodowe, kolorowanki, gry karciane, puzzle i tym podobne. Poświęć trochę czasu swojej latorośli i wybierzcie wspólnymi siłami wciągające gry na zimne, jesienne wieczory. Na zakończenie tego wpisu chciałem wspomnieć, że najbardziej zbawienne dla edukacji berbecia są prawdziwe gry. Dobrze swojemu małemu człowiekowi podarować bierki lub hulajnoga wyczynowa street warcaby. Traktuj, tatusiu, gry online jako wyjście awaryjne oraz bezpłatną zabawę, w chwili, gdy na koncie pusto.