W jaki sposób możesz zostać harcerzem? Czy trzeba spełniać określone warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której ma szansę zapisać się każdy. To nie są dodatkowe warsztatu pozalekcyjne, nie nauczyszsię więc tam na przykład języka obcego.Masz szanse za to zobaczyć jak sobie poradzić w wielu momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i w jaki sposób stać się doskonałym liderem.

Harcerze

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc już w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce otrzymasz odznakę zucha (jeśli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brać udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również pozostałych imprezach. Wybrani myślą, że harcerze przebywają większą część czasu w lesie z gitarą i śpiewając.

Po przeczytaniu tego tekstu, odkryj także (http://kidsclinic.pl/) odmienne wiadomości na prezentowany wątek, które będą nie mniej wciągające.

To oczywiście nieprawda,ponieważ mogą zająć się mnóstwem pozostałych rzeczami, jednak wiele zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie możesz doszlifować swoje zainteresowania – polecany sklep dla harcerzy.

Mnóstwo osób stara się jeździć przykładowo po całej Polsce i stara się występować na festiwalach piosenki, chłopcy wygrywają puchary na rozmaitych turniejach, jeszcze inna sfera chodzi do klubu jeździeckiego lub starają się brać udział w spektaklach w teatrze. Podczas wakacji organizowane są obozy tematyczne, więc w tym czasie możemy wziąć udział w w wielu wspaniałych inicjatywach: zdobywać szczyty górskie, żeglować po jeziorach czy poznać różne zakątki naszego kraju.Jak wstąpić do ZHP? Najlepiej kontaktować się z kolegą albo koleżanką, którzy są już w harcerstwie – polecamy sklep harcerski.

Z pewnością kogoś takiego znasz, a jak nie to może harcerze mieszkają niedaleko ciebie. Rodzicom młodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca,to właśnie tam dowiedzą się można zapisać dziecko do gromady zuchowej. Tak jak w każdej innej organizacji, także w ZHP członkowie posiadają prawa i obowiązki.

Najistotniejsze z nich to spłacenie rocznej raty członkowskiej, a także stosowanie się do Prawa Harcerskiego. Za to uzyskasz niezwykle wiele, bogaty program, na pewno odnajdziesz coś dla siebie. Wszelkie postępowania harcerzy tworzone są pod nadzorem doświadczonych i przeszkolonych instruktorów ZHP. A gdzie zdobyć sprzęt dla harcerzy? Mundury i inny ekwipunek masz okazję dostawać w różnych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.