Co trzeba kupić na górską wycieczkę

Przygotowanie na eskapadę górską jest bardzo ważne – zmienna i kapryśna pogoda, nagłe obniżenie temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wycieczka w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się groźnie skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to podstawa, mocne plecaki górskie i odzież to następna rzecz.

góry zimą

Źródło: pl.tripadvisor.com

Plecaki takie muszą być przede wszystkim komfortowe i objętościowe na tyle, aby zmieścić w nich nie tylko coś pożywnego, ale i potrzebne rzeczy takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak powędrujemy na wyczerpującą pieszą wycieczkę górską, powinniśmy pomyśleć o kupnie odpowiednich do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie ochraniać kostki przed wykrzywianiem się . Podłoże buta powinno być twarde, gdyż taka podeszwa zabezpiecza naszą stopę przed niewygodą i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także nieprzemakalne. Kupimy je w każdym sklepie wspinaczkowym. Po kupnie butów trekingowych, należy nieco poużywać, gdyż wyruszenie na wycieczkę w góry w nowych i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się dotkliwych obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym podróżowaniu.

Jeśli na wyjście w góry przygotowujemy się ciepłą porą, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Częścią naszego ubioru powinny być ciepły polar, praktyczne materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex.

Jeśli masz chęć zdobyć uzupełniające informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis, która takie dane ma. Na pewno okażą się interesujące.

Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze sprawdza się także foliowe ponczo, które chroni nie tylko nas, ale i plecak turystyczny. Na wyjście w góry rekomendowane jest ubieranie się warstwowo, jeśli jednak jak wybieramy się do wyjścia, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny znaleźć się w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas strzec przed zbyt zmarznięciem.

Góry z samolotu

Źródło: en.wikipedia.org

Na otarcia i odciski warto schować do torby plastry i sprawdzone maści. Warto nie zapomnieć też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast przygotowujemy się na ekstremalne wspinaczki, potrzebne jest, abyśmy odwiedzili pobliski sklep górski.

Masz chęć dowiedzieć się więcej danych na opisywany temat? Więc odsyłam do serwisu (https://apteka.sloneczna24.pl/produkt/szczegoly/collaflex-duopack-120-kapsulek,652.html), gdyż odnajdziesz tam dużo ciekawych danych omawiających przedstawiany wątek.

Eksperci powinni doradzić, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można przemyśleć również zakup batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić właściwą ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.

Źródło: Rockcentric.pl