Który język obcy wybrać jako nasz kolejny?

Uczmy się języków, jeśli pragniemy stać się kuszącymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje obecnie, że rzadkie umiejętności to klucz do ciekawszej, lepiej opłacanej pracy. Skończył się już czas, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika jest sensowna dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, zapisu dokonujemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim zaczniemy czytać i zajmować się badaniem książek czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca nad literkami. Jeśli brak nam chęci popatrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który na początku jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak świeży, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.

Wszystko zależy jednak jak silny jest nasz zapał.

Niniejszy artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak to, przejrzyj także podobne witryny, które posiadają informacje na omawiany temat.

Skoro hebrajski (ucz się greckiego) może być zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób świetnie zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (szkoła fińskiego)

Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da sę wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Ten kraj jest blisko, więc zawsze możemy wyjechać tam na krótki urlop, by podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak posługiwanie się nim „na żywo”, w kontakcie z innymi osobami. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto urozmaicić wycieczką do tego pięknego kraju. Jest bliskim krajem.
Jeśli wywnioskujecie, że jednak północ jest zbyt chłodna, to może warto wybrać coś z południa, na przykład język grecki. Naukę tego języka warto wystartować od przyswojenia alfabetu, gdyż jest on dość niezwykły. Chociaż Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to ciągle kraj z barwną tradycją, którą warto będzie zgłębić, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).