Ciekawe kierunki studiów – Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia magisterskie, staje przed ważnym wyborem – który kierunek kształcenia wybrać? To szczególnie ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w minionych latach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, warto rozpocząć? Z pewnością taki, który pozwoli zdobyć wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że student będzie mógł znaleźć pracę w różnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczychoraz rolniczych . Wspomniany profil jest dostępny zarówno na uczelniach publicznych, jak i na uczelniach prywatnych, a studia można odbywać w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych daje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć zatrudnienie w takich firmach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i samorządowej. Niestety turystyka studia to ścieżka nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o wspomnianym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna także cechować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

jeśli zamierzasz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w sekretariacie interesującej Cię szkoły, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.

Jeśli potrzebne Ci inne tego typu informacje na prezentowany tutaj temat, to z pewnością potrzebne Ci to bogate wiarygodne opracowanie (https://www.skalnik.pl/fixe-climbing).

/J]