Do Grecji na urlop rodzinny

Pośród państw europejskich Grecja jest często wybieraną lokalizacją, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek. Dzieje się tak w dużej mierze ze względu na przyjemny klimat oraz urokliwe widoki Grecji. W jego granicach są natomiast różnorodne wyspy, położone w obrębie kilku archipelagów. Wyspy greckie stanowią ogromną atrakcję dla odwiedzających, szczególnie wykorzystywaną w celu spędzania wolnego czasu. Są one różnych rozmiarów i o urozmaiconych terenach. Niektóre miejsca są tak niepodstępne, że nie są wykorzystywane w celach turystycznych. Inne za to co roku wabią rzesze wczasowiczów, pragnących spędzić wczasy w malowniczej okolicy.

Wakacje na Krecie

eccoholiday

Źródło: http://www.eccoholiday.com

Kreta jest największą z greckich wysp i jedną z najbardziej obleganych. Jej klimat w lecie jest suchy i ciepły, co sprzyja celom turystycznym i wypoczynkowym. Są na tych terenach rejony zarówno górzyste i skaliste podłoża, jak również łatwo dostępne wybrzeża. Największymi atrakcjami turystycznymi Krety są resztki pałaców i inne pozostałości z czasów starożytnych. O zapotrzebowaniu na oferty wypoczynku na wyspie (zajrzyj) świadczy popularność w sieci haseł takich jak na przykład „Kreta last minute”. Oferty tego typu są zróżnicowane w zakresie cen, które są uzależnione od długości zamieszkania, warunków w hotelu i innych czynników.

grecja, sanorini

Autor: Neil Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Rodos i inne wyspyRodos jest drugą, zaraz po Krecie najchętniej odwiedzaną grecką wyspą. Słynie przede wszystkim z najpiękniejszych, a do tego piaszczystych wybrzeży. Na wyspie znajduje się dużo miejscowości nadmorskich. Najczęściej odwiedzane są te, które leżą w miejscach, gdzie woda w morzu jest najcieplejsza i tam, gdzie wieją najmniejsze wiatry. W punktach o powiewach silniejszych gromadzą się często zwolennicy surfingu, korzystający z wysokich fal. Na Rodos znajduje się ponadto największy park wodny na terenie całej Grecji. Oferta, kryjąca się pod hasłem „Rodos wczasy” jest bardzo szeroka: Dotyczy zarówno wyjazdów typu last minute, jak i planowanych z wyprzedzeniem urlopów letnich. Poza Kretą i Rodos istnieje jeszcze dużo wysp pomniejszych, będących chętnie grecja – eccoholiday.com/kraj/grecja/ -zanymi przez przyjezdnych. Zalicza się do nich między innymi takie miejsca jak Korfu, gdzie działa luksusowy kompleks wypoczynkowy, Eubea czy wyspa Kos.