Slayer i Coma – muzyczne rewelacje

Choć obecnie słynnych i fascynujących jest wiele zespołów rocka, to Slayer jest absolutnie tym, który zaważył na historii thrash metalu, a i obecnie są jedną z najchętniej wznawianych zespołów. Ten bardzo rozwinięty zespół podbił publiczność swoim niezrównanym podejściem do koncerów i tajemniczymi albumami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił publiczność swym niezapomnianym brzmieniem, wspaniałym podejściem do muzyki i tajemniczymi tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zyskały status złotej płyty w Stanach, a sam zespół wygrał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer zawierały ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (chociażby w nazwie albumu Diabolus in Musica – jest to synonim oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w w średniowieczu był uważany za diabelski dysonans) . Zwłaszcza Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego echa można odnaleźć w albumach Hell Awaits.

Popularny i słynny Slayer jest znany z fascynującego brzmienia piosenek i nowatorskich dźwięków. Na początku odgrywał tylko rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki zauważeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i wydaniu płyty Show No Mercy rozpoczęli karierę w thrash metalu. Ten moment z pewnością stanowiła ważny czynnik popularności zespołu Slayer, który do teraz cieszy się niesłabnącą popularnością ,a także posiada niezwykłe ilości melomanów na całym świecie, a daje koncerty dziś – również w Polsce. Jeszcze odmiennych miłośników muzyki mogą zwłaszcza intensywnie poruszyćatrakcyjne reedycje ich krążków. Tak samo słynna Coma jest znana z niezwykłych inspiracji takimi grupami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Jest niemało tam również nietuzinkowych tytułów piosenek i eksperymentalnych dźwięków.

Guns n Roses

Źródło: http://www.flickr.com/

Początkowo odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, potem jednak – m.in. dzięki współpracy z T.Love – zaczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły istotny źródło niebanalnego brzmienia Comy.

Sprawdź mój serwis (https://www.equiversum.pl/pl/p/Zaldi-Oglowie-rajdowe-syntetyczne/978) – wystarczy kliknąć na wskazany niżej link i w tekście masz możliwość przeczytać dodatkowe wiadomości na ten ciekawy wątek.

Coma do teraz cieszy się niesłabnącą popularnością oraz ma niezwykłe rzesze fanów w całej Polsce, a w dzisiejszych czasach usiłuje ich zdobyć na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii poszczególnych wykonań ważnych muzyków wybornie może poradzić sprzedawca profesjonalnego, wspaniale wyposażonego portalu muzycznego. Zazwyczaj lepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na upragnione doznania słuchowe, jakie niewątpliwie zapewni Coma .

.