Rewal – doskonałe wakacje nad Bałtykiem

Grzybowo to nadmorska miejscowość odpoczynkowa, którą każdego lata zwiedza niezliczona liczba turystów pragnących spędzić niezapomniane wakacje nad Bałtykiem. Istnieje parę powodów tej popularności: cudny charakter miasteczka, przepiękne plaże, a także bardzo dużo atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

polecana strona

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Urok miasteczka tkwi w jego interesującym położeniu na klifie, kameralnej zabudowie i architekturze – dominują tu niewielkie urocze domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa znajduje się niewielki kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest rozległa, piaszczysta i bezpieczna. Dla odpoczywających tutaj wczasowiczów, zarazem starszych jak i młodszych, przygotowano sporo dodatkowych atrakcji. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz różnego rodzaju zabawy i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem urlopowiczów jest taras widokowy przy ul. Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu częstokrotnie pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przybywających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niesamowicie bajecznym elementem rewalskiego krajobrazu są wielokolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Warto oczekiwać na ich powrót, aby kupić świeżutką, pyszną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich przygód.

Turyści przyjeżdżający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą żalić się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada też nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się również pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Ogromną atrakcją miejscowości jest też Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez cudowny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania pięknej okolicy, którą przemierza. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje możliwość obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Następne trasy (skuter części) to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku 12 km i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Pełną ofertę na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odszukać w serwisie lub klikając na poniższe linki:- noclegi Gzybowo- kwatery Grzybowo kwatery Grzybowo (https://www.domki-letniskowe.pl/))- noclegi zachodniopomorskie- odpoczynek 2014 nad morzem