Jak się przedstawia praca firmy sprzątającej biurowce?

W mieście w którym żyję spacer po głównym deptaku późnym latem stanowi czystą przyjemność. Promienie słońca tańczą po dachach. Z niedalekich kawiarenek da się słyszeć gwar. Lubię takie popołudniowe przechadzki do ulubionej kawiarni. Siadam wtedy na balkonie i francuskim zwyczajem zamawiam czarną kawę z rogalikiem, i czasem jakieś ciasteczko. Przypatruję się wtedy przechodzącym ludziom. Pewnego dnia odkryłem kawiarenkę blisko budynku biurowego w którym niegdyś byłem zatrudniony.

sprzątanie biurowca

Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com

Zostałem wówczas „nadzorującym” w firmie sprzątającej biurowce i urzędy. Moje zadanie miało polegać na nadzorowaniu 10 osobowej załogi sprzątającej oraz dbaniu o to, by nie zabrakło im środków czystości.

Przejdź na kolejną stronę – tam czeka na Ciebie bieżący wpis (http://www.mojekrzesla.pl/restauracja-hotel/krzesla-kawiarniane.html) interesującego zagadnienia. Stworzyliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Wyobrażałem sobie że sprzątanie biur Warszawa biur jest dość łatwym zadaniem. Od pracownika nie wymaga się za dużo, ot ścierka, mop i załatwione. Jakże młody człowiek się mylił! Sprzątanie biur wcale nie jest zadaniem nieskomplikowanym. Moim obiektem był budynek sądu w mieście w którym mieszkam. Z zewnątrz wydawało by się że niewielki budynek, a okazało się że powierzchnia jest naprawdę duża, mnóstwo schodów i zakamarków. Sprzątanie biur powinno się przeprowadzać w zgodzie z umową podpisaną między firmą sprzątającą a zleceniodawcom. Umowa powyższa bardzo dokładnie określa co i w jaki sposób ma zostać sprzątane. Na przykład określany jest rodzaj ścierek jakimi pani sprzątaczka ma ścierać blaty oraz rodzaj środków czyszczących.

Do zadań osoby nadzorującej należy nie tylko kontrola na bieżąco zleconych zadań, ale i ich przydzielanie. Należy w taki sposób zorganizować pracę, by jednoczenie nie zaburzać zwyczajowej pracy zleceniodawcy. Dlatego większość z prac porządkowych wykonywana jest pomiędzy godziną 15 a 21. W godzinach pracy pracowników biurowych dokonywane są tylko zadania bieżące, takie jak: wymiana papieru toaletowego w ubikacjach lub też w zimie odśnieża się schody wejściowe. Zgodnie z umową odbywają się kontrole. Kontrole tak zwane wewnętrzne, gdy jakości sprzątania biur dokonuje osoba nadzorująca oraz kontrole zewnętrzne w obecności przedstawiciela zleceniodawcy. Po kontroli zewnętrznej każdorazowo podpisuje się raport odbioru. Do obowiązków osoby nadzorującej należy również sporządzanie dokumentacji związanej z kadrą. Tak więc sprawa okazała się być wcale nie taką nieskomplikowaną.