TSL-transport, spedycja, logistyka

Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Przedsiębiorstwa, które chcą być liderem w swoich dziedzinach muszą mieć świadomość jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnich latach można dostrzec parę trendów związanych z rozwojem technologii, globalizacją i zwiększającymi się wymaganiami kupujących.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jak poważny wpływ na działalność działu logistyki w przedsiębiorstwie ma globalizacja świadczy wzrastająca ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy złożone sieci dostaw. Znaczenie ma też zwiększony i zróżnicowany popyt kupujących na rynkach globalnych krępujący działanie w systemie dokładnie na czas i wymuszających na firmach magazynowanie części artykułów o najbardziej niestałym popycie – użyteczny link.

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wdrażania systemów informacyjnych dostrzec powinno się również znaczące zmiany w spedycji. Spedycja musi być usługą całościową, oferującą transport Lankamer – (wynajem busów kraśnik) multimodalny z opcją śledzenia położenia produktu. Przedsiębiorstwa trafiające na rynki międzynarodowe potrzebują, aby firma spedycyjna wzięła na we własne ręce organizację transportu towaru od punktu A do punktu B a nie wyłącznie częściowy przewóz danym środkiem transportu – ciąg dalszy.

Wyświetl większą mapę
Źródło: opracowanie własne