Coraz bardziej często jeździmy nad polskie morze. Jakie są najważniejsze tego powody? Jakie miejscowości warto polecić?

W każdym roku miejscowości nadmorskie są bardzo popularne. Lecz nie zawsze tak to wyglądało. Kilka lat temu zdarzało się tak, iż wiele osób wyjeżdżało do innych krajów zamiast nad Bałtyk, lecz aktualnie, jak się zdaje, znów doceniamy nasze piękne morze.

zakwaterowanie w Łebie

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele powodów, czemu tak się stało. Na pewno zagrożenia terrorystyczne w wielu krajach, przykładowo w Turcji czy krajach Afryki północnej, ale też coraz bardziej korzystna pogoda – Polska jest coraz bardziej ciepłym krajem.
Globalne ocieplenie jest faktem i odczuć możemy to jeżdżąc nad polskie morze. Jeśli jeszcze kilka lat temu mieliśmy kilka dni z upałem, to teraz takich dni jest coraz więcej. Dużą różnicę można zobaczyć w stosunku do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, gdy upały występowały niezmiernie rzadko, a obecnie nikogo nie zadziwiają fale upałów, które występują parę razy w ciągu lata. To że jeździmy nad Bałtyk ma wiele zalet.
Z jednej strony mamy bardziej blisko, jesteśmy u siebie, nie mamy więc problemów z komunikacją, wszystko znamy i możemy czuć się swobodnie. Z drugiej wspieramy rodzimą gospodarkę, bo pieniądze pozostają w naszym kraju. Prawdopodobnie taki trend się utrzyma, zwłaszcza, że mamy tak wspaniałe miejscowości, jak Łeba lub Kołobrzeg lub Mielno – domkiw nadmorskim Mielnie.
Niemniej, prawdopodobnie każdy, kto za późno rezerwował nocleg wie, iż jak pragniemy “zaklepać” wakacje w wybranym przez nas terminie, to powinniśmy się spieszyć.

Przykładowo jak kwatery Łeba ma wiele do zaproponowania, lecz tak szybko są zamawiane, iż jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy tym bardziej w czerwcu to zapewne nie ma szans, że odnajdziemy wolne na lipiec czy sierpień. Jeżeli wiec chcemy urlop nad Bałtykiem to powinniśmy się pospieszyć.