Socjalne gry sportowe nadal modne

Fascynacja młodzieży i dorosłych grami komputerowymi nie wyeliminowała co ciekawe potrzeby interesowania się również grami zespołowymi, które umilą nam deszczowe popołudnie w domu, klubie czy świetlicy. Cymbergaj, piłkarzyki, bilard czy dart to gry, które pamiętają jeszcze nasi dziadkowie, ale które nadal mają ogromne rzesze amatorów, gdyż dostarczają emocji i umilają czas, a jednocześnie umożliwiają spędzić go w ciekawy sposób w gronie przyjaciół czy znajomych.

gra w cymbergaja

Autor: kaythaney
Źródło: http://www.flickr.com

Stół do cymbergaja ze względu na renesans popularności tej znana od lat gry, to dziś jedna z najczęstszych rzeczy, które kupujemy już nie tylko do świetlic czy klubów, ale również do domów. Asortyment stołów jest spory i umożliwia dobór wymarzonego sprzętu w zależności od naszych wymagań i posiadanych funduszy. Niektórzy producenci mają w swej ofercie również stoły, na których da się zagrać w kilka różnych gier. Taki wielofunkcyjny stół jest wyposażony w nakładki, które są zmieniane w zależności od rodzaju gry, w jaką chcemy zagrać.

Sport-shop.pl - sklep sportowy

Źródło: Sport-shop.pl

Piłkarzyki to od lat jedna z najpopularniejszych gier, którym oddajemy się bez reszty już jako dzieci. Obecnie przeprowadzane są także turnieje w piłkarzyki, na różnych poziomach umiejętności i o różnym zasięgu. Prężna jest na przykład Liga Dolnośląska, przeprowadzająca regularne turnieje, organizowane są również mecze o Klubowy Puchar Polski. W Polsce mamy zarejestrowanych osiem klubów piłki stołowej, czyli popularnych piłkarzyków. Asortyment stołów do piłkarzyków jest równie duży, co w wypadku wspomnianego wyżej cymbergaja. Jest to sprzęt sportowyumożliwiający socjalne spędzanie wolnego czasu i zapewniający wspaniałą rozrywkę dla ludzi w różnym wieku.

Kolejną popularną grą, w którą możemy grać w rozmaitych klubach, ale również w zaciszu domowym, są rzutki >>>więcej, coraz częściej zwane „dartem”. Jest to gra pozwalająca na ćwiczenie precyzji, dokładności i cierpliwości. Zasady gry w darta mogą być różne, ale w ostatnich latach federacja PDC bardzo je zestandaryzowała. Lista turniejów w darta, jakie organizowane są na świecie, jest olbrzymia, a w Stanach Zjednoczonych czy w Zachodniej Europie można w nich wygrać znaczne nagrody. Rzutki i tarcze do darta łatwo kupić niemal w każdym sklepie sportowym.