Pasja jest niezwykle istotne, lecz również ważne jest to, by stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym wypadku może nam się nie poszczęścić

Temat, jak bardzo różnią się marzenia od stanu rzeczywistego, warte jest napisania kilkunastu pokaźnych tomów. Wiecie jak to jest, planujecie coś przez dłuższy czas, pewien projekt, jaki zapowiada się rzeczywiście świetnie, myślicie o tym jaki będzie jego efekt, jak bardzo przypadnie on do gustu wszystkim zainteresowanym. W końcu nadchodzi dzień, w którym to dzieło ujrzeć ma światło dzienne, ty patrzysz na reakcję publiki i… nic wielkiego, a wręcz klapa. Realność znów zwyciężyła.

biegam, bo lubię

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Co po takiej porażce można zrobić? No tak, łatwo obrazić się na rzeczywistość, lecz czy to załatwia sprawę? Niekoniecznie. Choćbyśmy nie wiadomo, jak się jej przeciwstawiali będziemy tylko jak znany wszystkim Don Kichot walczący z wiatrakami. Istnieje podstawowa zasada, aby nie robić sobie nazbyt dużych oczekiwań, spójrzmy na zagadnienie z dystansem i swego rodzaju pokorą, która sprawi, że lepiej przyjmiemy ewentualną porażkę. Będąc nastawionym na normalny efekt przeżyjemy mniejsze rozczarowanie aniżeli gdybyśmy spodziewali się aplauzu lub owacji na stojąco. Ciekawe hobby: .

Kłopot ten jest poważny, jeśli chodzi o wybranie studiów pośród młodzieży. Mają oni duże oczekiwania wobec wybieranych przez siebie kierunków studiów. Jedna osoba chce iść na archeologię, gdyż naczytała się kilka lektur o cudownych wykopaliskach, w związku z tym pojawia się w głowie skrót myślowy: może i ja dokonam jakiegoś odkrycia. Kolejna osoba chciałaby studiować muzykologię, bo tak interesuje się muzyką, to wręcz jej wielka pasja, hobbyzna klasykę, zespoły takie jak The Beatles czy Beach Boys, a także ma dużą wiedzę na temat współczesnej muzyki, wie co prezentują Radiohead. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, bo przecież ma pojęcie na temat polityki i chce zrobić karierę w polityce. Ogląda często Wiadomości i Fakty, czytał parę książek, które każdy politolog musi znać. Tutaj rzeczy dla badaczy oraz odkrywców: noktowizor.

A później pojawia się rzeczywistość. I ten przyszły archeolog zamiast dokonywania niezwykłych odkryć ma na wyposażeniu łopatę i grzebie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog uczy się na pamięć nut, wkuwa niejasne dla niego teksty i dowiaduje się kolejny raz, że nie posiada słuchu muzycznego. Współczesna muzyka natomiast dla jego nauczycieli to lata dwudzieste XX wieku.

Nie czekaj, gdyż jesteśmy tu (https://flowshop.org/collections/susz-cbd-indica-relaks) dla Ciebie. Stworzyliśmy bardzo intrygujące wątki. Chcesz się z nimi zaznajomić? Zapraszamy do nowej witryny.

Nieszczęsny przyszły student nauk politycznych trochę się zawiódł, bo co prawda wystartował nieźle oraz wszedł w szeregi młodzieżówki jakiejś partii, lecz przekonał się, że kto pragnie zrobić karierę w polityce, musi być trochę bardziej bezczelny niż on.