W którym miejscu zamówić przyjemny pobyt w egzotycznej Tajlandii?

Bangkok jest z reguły bezpiecznym miastem zatem osoby przyjeżdżające na wakacje w te strony, nie powinny bać się go bardziej niż dowolnej innej stolicy. Niewątpliwie w każdym nowym miejscu, a szczególnie w ogromnym mieście trzeba pamiętać o pewnych podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Stolica Tajlandii ma mały wskaźnik przestępczości, gorzej wypada w dziedzinie korupcji, ale to nie dotyczy turystów.

Bangkok

Autor: Quang Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Proponujemy kilka porad dotyczących bezpieczeństwa w stolicy Tajlandii: Uważajcie na przypadkowe osoby, jakie oferują wam pomoc w charakterze pilotów. Naciągacze pracujący dla taksówkarzy czy sklepów z biżuterią są w stolicy Tajlandii częstym faktem. Osoby te mogą przekonywać nas, że dana atrakcja turystyczna jest zamkniętą, proponując w zamian wizytę w drogim sklepie oraz – rzecz jasna – czerpiąc przychód za wszelkiego sprowadzonego klienta. Nie chodźcie samotnie po pustych ulicach albo po opuszczonych okolicach – wytyczna aktualna zawsze jak też w każdym punkcie na Ziemi. Ciekawa propozycja: link.

Podróżnicy – tym bardziej wyglądający na majętnych – są ulubionym celem złodziei. Najlepiej jest więc nosić przy sobie wyłącznie konieczną ilość gotówki, natomiast resztę funduszy, karty kredytowe oraz paszport zostawić w sejfie hotelowym. Zamiast portfela w tylnej kieszeni, zaleca się saszetkę noszoną z przodu. Miejcie przy sobie jedynie fotokopię paszportu.

Urlopowiczom, jacy nie znają ani angielskiego, jak też tajskiego zaleca się wykorzystywanie przede wszystkim hotelowych taryf, jeżeli nie znają trasy. Przed wejściem na łódkę wycieczkową powinno się zachować pewną ostrożność; w miarę możności sprawdzić osobiście stan łodzi a także wypytać się o wyposażenie w sprzęt ratujący życie.

W Bangkoku jest dużo autoryzowanych agencji podroży – korzystajmy jedynie z ich usług. Pod każdym względem nie pozwólmy się się zwieść jednostce, jaka zagaduje nas i poleca dany sklep, w jakim „akurat” będzie wyprzedaż. W żadnym przypadku nie pozwólcie sobie na zakup czy też użycie narkotyków. Sankcje za to wykroczenie są w Tajlandii nadzwyczaj surowe.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz, gdy już wiemy jak zachować się by być bezpiecznym w stolicy Tajlandii starczy usiąść wygodnie w fotelu i wbić w przeglądarkę hasło: wakacje Bangkok względnie wczasy Bangkok oraz zacząć pakowanie walizki.