Jak wybrać zabawkę dla dziecka?

Regały w sklepach uginają się od ilości zabawek dla dzieci w każdym wieku. Najczęściej błąkamy się wśród nich nie wiedząc, która zabawka będzie najlepsza dla naszej pociechy.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Ówcześnie rodzice mają coraz wyższe oczekiwania w stosunku do producentów zabawek. Na rynku zabawek wybór jest duży, a co się z tym wiąże wysoka jest także konkurencyjność produktów. Koncerny zabawek prześcigają się więc w wytwarzaniu coraz to nowych i coraz to atrakcyjniejszych produktów, które nasycić mają wymagające gusta rodziców i ich pociech.

Wybory rodziców przemieniają się w zależności od tego, w jakim obecnie wieku są ich dzieci. Coraz częściej widać, że aspiracją rodziców najmłodszych dzieci są zabawki kreatywne, czyli takie, które nie tylko bawią ale i edukują, przyczyniając się do poprawy rozwoju dziecka. Dzięki nim maluchy bawiąc się zapoznają mniej lub bardziej trudne zagadnienia lub zjawiska z różnych obszarów wiedzy. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą edukacji jest nauka poprzez zabawę. Informacje w ten sposób uzyskane są lepiej przyswajalne i znacznie dłużej utrzymują się w pamięci uczących się tak dzieci.

Im starsze dzieci, tym w większym stopniu oddziałują one na wolę swoich rodziców w kwestii wyboru zabawek.

Ten odnośnik do serwisu szkoła amerykańska wrocław kieruje do bardzo atrakcyjnej strony, która posiada równie interesujące informacje na omawiany wątek.

Dotychczasowe wybory, które w całości były uzależnione od woli rodziców zaczynają być zależne od coraz bardziej wyostrzonych oczekiwań maluchów. Można powiedzieć, że czteroletnie już dziecko zaczyna być świadomym swoich potrzeb konsumentem, którego to pragnienia determinują takie same zjawiska, jak u osoby dorosłej. Dzieci ulegają wpływowi np. reklam telewizyjnych, które twórcy zabawek załatwiają sobie na kanałach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. Do omawianego zjawiska możemy także zaliczyć uleganie nowym trendom. Niektórzy się zdziwią, ale dzieci ulegają tzw. modzie w jeszcze większym stopniu niż osoby dorosłe. Żadne dziecko nie lubi wszakże odstawać od gromady, ani czuć się mniej znaczące ze względu na fakt, że prawie wszyscy rówieśnicy posiadają już dany przedmiot, a ono wciąż nie.

Funkcja rodziców polega więc ostatecznie na tym, żeby inteligentnie wywierać wpływ na wybory swoich pociech oraz starać się wybierać im zabawki stosowne do ich wieku i potrzeb.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl