Co warto zobaczyć w Pieninach? Jakie atrakcje tam możemy oczekiwać?

Na wakacje nasi rodacy często wyjeżdżają w Tatry oraz Karkonosze, nie pamiętając o Pieninach. A to właściwie jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce. Pasmo to ciągnie się na długości 35 kilometrów, zaś przełomy Dunajca dzielą je na 3 części.
Górska wyprawa

Źródło: www.citypictures.net

parking samochodowy

Autor: fuyuki-method
Źródło: http://www.flickr.com

W Pieninach odnajdziemy wiele interesujących miejsc, ten region jest pełen atrakcji dla każdego. Swoje miejsce znajdą miłośnicy przyrody, ale też fani historii i poszukiwacze skarbów.

Kiedy pomyślisz, że warto zgłębić większą ilość szczegółów związanych z podnoszoną tu tematyką, zerknij pod link – w tamtym miejscu odnajdziesz podobne zagadnienia.

Jak najbardziej jednak popularny jest przełom Dunajca. To właściwie wielki hit nie tylko wśród polskich turystów, ale i zachwycają się nim goście z zagranicy.

Rzeka płynie na odcinku około dwustu pięćdziesięciu kilometrów na terenie Polski i Słowacji. Najbardziej interesująca część jest pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Pieniński Park Narodowy został stworzony w 1932 roku, to właśnie na jego terenie odnajdziemy większość atrakcji Pienin. Teren ten wygląda jak cudowna kraina, a to dzięki wspomnianemu wcześniej Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom. Na tym terenie jesteśmy w stanie znaleźć unikatowe rośliny naczyniowe a także interesującą faunę, bardzo często są to bezkręgowce, a spośród nich gatunki owadów, których na próżno szukać w innych miejscach w Polsce.

W Pieniny w każdym roku przyjeżdża sporo osób, i choć może stale nie jest to tak powszechne miejsce jak Tatry lub Karkonosze, to zaczyna się to zmieniać. Z tego względu jest także dość duża baza noclegowa, tak więc jak noclegi Pieniny zobacz noclegi pieniny maja faktycznie bardzo dużo do zaoferowania dla każdego. Nie jest ważne jakiego rodzaju komfort nam odpowiada, odnajdziemy noclegi w różnorodnym standardzie. Może więc poszukujemy pokoju dwuosobowego, a być może dla całej rodziny – nie ma problemu, ponieważ na pewno coś znajdziemy.