Zostań dostrzeżony na drodze za sprawą folii fluorescencyjnej

Żyjąc w większym mieście, nieczęsto trafia nam się sytuacja, kiedy nocą znajdujemy się w całkowITej ciemności, jako że wszędzie świecą się latarnie. Jednak nawet znajdując się w półmroku, możemy być niedostrzeżonym przez kierowcę.

polska

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Dlatego warto jest nosić na ubraniu fragment zrobiony z foli odblaskowej, który sprawi, że każdy samochód nas dostrzeże.
Od paru lat ważna jest ustawa, według której każdy kierowca musi mieć w aucie kamizelkę, do której wykonania wykorzystana była folia fluorescencyjna. Dzięki temu, w obliczu przymusu opuszczenia pojazdu w środku nocy na niebezpiecznej ulicy, jest on dostrzegalny dla pozostałych kierowców. Jednak nakaz ten nie dotyczy pieszych, z których jednostki każdego dnia przemierzają ciemne drogi po zmroku. W takich przypadkach często trafiają się wypadki, wywołane złą widocznością. A starczyłaby folia fluorescencyjna, i każdy uniknąłby nieprzyjemności.

Jeżeli taka tematyka Cię absorbuje, to kliknij tutaj, ponieważ bardzo zbliżone treści publikuje właśnie ten tekst. On także jest ciekawy.

Dlatego też, współcześnie media upominają pieszych.

Co możesz zrobić jako piechur, który nierzadko spaceruje wzdłuż niewyraźnie oświetlonych dróg, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo? W takiej sytuacji pomoże ci folia odblaskowa. Zrobiona jest ona ze sztucznego materiału, powleczonego neonową barwą, który mieni się jaskrawo w ciemności (kliknij ten link). Folię możesz zakupić na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Potem możesz wykroić z niej dowolny kształt, po czym przyczepić do materiału – jej tylna strona jest już pokryta substancją klejącą.

Nie ociągaj się – jeśli chcesz uzyskać ekstra informacje na ów temat, wiedź, że bezpłatne wejście na nasz link naprawdę nie obciąży Cię finansowo.

Idealnie nada się na płaszcz, torebkę, czyf nawet buty.

Kiedy jesteśmy na ciemnej jezdni po zmroku, jesteśmy właściwie niewidoczni dla kierowcy, dlatego warto w jakiś sposób się odseparować od ciemności.

Wówczas pomocna będzie folia odblaskowa, która umocowana na dowolnym materiale gwarantuje nam, że nie będziemy niezauważeni. Tego typu produkt znajdziemy w internecie, można nabyć całą jego belkę, albo też jedynie metr bieżący.