Czy warto montować sprężyny progresywne?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Fanom motoryzacji nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest zawieszenie w aucie. Producenci i oczywiście właściciele starają się ulepszać auta, wpływając na komfort jazdy. Sprężyny mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa pasażerów i spokój kierującego. Czy warto inwestować w sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne działają trochę w inny sposób niż tradycyjne. Są elastyczne i skutecznie dostosowują rodzaj pracy do konkretnej sytuacji. Wygoda jazdy zmniejsza się, jeśli sprężyny są gęste i krótkie, a tego typu zawieszenie ma większość samochodów.

Hej, spójrz na serwis (http://www.stanmal.pl/realizacje-okna-pcv.html)!, to okazja, że ponownie tak prędko dodali w tym serwisie coś aż tak nowego, musisz to koniecznie sprawdzić!

Nowe sprężyny mają ciekawą strukturę: nie są równe, są zwężane, przerwy między zwojami też się różnią. Takie rozwiązanie nawet przy niskim zawieszeniu poprawia wygodę podróżowania.

Czy warto wybierać progresywne sprężyny?Dla wielu taki model sprężyn jest jeszcze nowoczesny i raczej nie uznają ich montaż. Twórcy samochodów jeszcze nie montują takiego rozwiązania w autach, z tego powodu sprężyny progresywne można kupić tylko jako części zamienne. Problemem może być to, że samochody są niestabilne na zakrętach. Rzeczywiście, ich zachowanie może zmieniać się w zależności od sytuacji. Pojazd może inaczej reagować na skręty w różne strony, w inny sposób reaguje przy hamowaniu. Trzeba się przyzwyczaić do ich reakcje i zrozumieć, jak kontrolować samochód.

Autor: Opel

InstalacjaJeszcze jedną rozbieżnością pomiędzy sprężynami progresywnymi a tradycyjnymi jest to, że te nowoczesne mają rozróżnienie na część górną i dolną. Należy zainstalować je w warsztacie, bo niekoniecznie mamy odpowiednią wiedzę. Ekspert powinien założyć sprężyny w dobrym kierunku, aby mogły działać zgodnie z przeznaczeniem.

Inne przepisy są podobne, jak przy instalacji sprężyn tradycyjnych: wymienia się je parami, na tej samej osi.

Wymiana sprężynPrzy okazji warto zwrócić uwagę, że cykliczne kontrolowanie zawieszenia i wymiana sprężyn są obowiązkowe.

Jeżeli masz ochotę uzyskać uzupełniające informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis (http://prokad.com.pl/), która takiego typu dane zawiera. Zapewne okażą się ciekawe.

Można zrobić profesjonalny przegląd tuż przed zimą, żeby nie bać się pechowych sytuacji. Sprężyny niszczą się w zimowych drogowych warunkach, a sól, która jest rozsypywana przede wszystkim ma zły wpływ.