czytaj niepopularne tytuły – nie pozostawaj ślepy

Ci spośród nas, którzy chociaż w niewielkim stopniu zajmują się rodzimą sceną polityczną, bez wątpienia kojarzą osobę Rafała Ziemkiewicza. Bynajmniej nie dlatego, że zajmuje się on polityką. Jest on powszechnie cenionym dziennikarzem, komentatorem politycznym oraz publicystą. Jeśli prześledzimy uważnie jego życiorys, z pewnością zauważymy, że jest on niespokojnym osobnikiem. Był związany z różnymi wydawnictwami prasowymi, a także stacjami radiowymi w Polsce, z których odchodził z najróżniejszych przyczyn.

grzbiety książek

Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
W tym momencie redaguje tygodnik „Do Rzeczy”. Możemy go zobaczyć również w programach telewizyjnych.

Jednakże spora część Polaków kojarzy go jako błyskotliwego felietonistę. Jego zdanie na temat polskiej sceny politycznej są niezmiernie chętnie czytane, jak również oceniane przez czytelników, co możemy sprawdzić, wchodząc na prywatny blog dziennikarza. Swoje artykuły, które mogliśmy przeczytać w różnych tygodnikach i na portalach sieciowych, wielokrotnie publikował w formie książkowej. Cykl tekstów „Zero zdziwień” (zobacz: książki katolickie w xlm) został wydany w 1995 roku. Od tamtego czasu w miarę systematycznie w księgarniach pojawiały się jego kolejne wydawnictwa publicystyczne i zbiory artykułów. W 2011 roku ukazał się wywiad- rzeka z dziennikarzem pod tytułem „Wkurzam Salon”. (sprawdź także: rafał ziekiewicz ebooki)

Ale komentowanie sceny politycznej i dziennikarstwo to tylko część aktywności zawodowej Ziemkiewicza. Na pewno mało osób wie, że ten publicysta to wielbiciel fantastyki i autor wielu błyskotliwych książek o tej tematyce.

Zaciekawiły Cię opracowane przez nas posty? Więc z radością pragniemy przekazać Ci, że czeka na Ciebie kolejny ciekawy artykuł (https://www.rego-bis.pl/) pod poniższym linkiem.

Został kilka razy uhonorowany prestiżowymi nagrodami za swoją twórczość. Debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, który został opublikowany w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie okrzyknięto go „twórcą roku” w konkursie, przeprowadzanym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.

Na stronach swoich książek Ziemkiewicz ukazuje historie zwyczajnych zjadaczy chleba, którzy muszą się odnaleźć się w niecodziennych sytuacjach. Jego twórczość dotyka mnóstwa dziedzin naszego życia, dlatego na pewno każdy znajdzie w dorobku tego znanego dziennikarza coś specjalnego dla siebie.