Czy prawdą jest, że tylna belka w citroenie berlingo lub w renault laguna wpływa w znaczący sposób na komfort w trakcie jazdy?

Na chwilę obecną samochód nie bywa już przedmiotem ekskluzywnym. W polskim domu bowiem najczęściej jest minimum jedno auto. Szkopuł jednak dotyczy kwestii eksploatacji.

samochód, auto, Citroen C4 Picasso

Autor: RL GNZLZ
Źródło: http://www.flickr.com
O ile chodzi o 10letnie auto, koszty ubezpieczenia nie bywają zbyt wielkie. Nowe samochody są zazwyczaj naprawiane w Autoryzowanym Serwisie, zaś za tym idzie każda naprawa, niekiedy drobna związana jest z abstrakcyjnymi cenami. Jedną z kwestii, jaka dotyczy samochodów to zużycie tylnej belki. O ile tylna belka citroen berlingo najczęściej zmusza do tradycyjnej naprawy, o tyle w przypadku pozostałych modeli wskazana jest jej wymiana.

Źródło –

Tylna belka złożona jest przeważnie z ośki, na jakiej znajduje się piasta koła. Dodatkowo posiada detale takie jak : rura nośna, stabilizator łączący dwa wahacze oraz poduszka mocująca.

Masz chęć zgłębić więcej na prezentowany wątek? To świetnie, gdyż po przejściu do serwisu (http://alufinish.pl/pl/o/k/barwienie-chemiczne-82.html) odnajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

Wyżej wspomniane części mają jednak ogromną wadę – ulegają usterką. Dla przykładu tylna belka renault laguna to element, jaki dość często jest reklamowany. Przeważnie zużyciu ulega łożysko, które po danym czasie wyrabia się , a tym samym zobowiązuje do wymiany. Innym detalem, jaki ulega zatarciu bywa wahacz.

Tego typu poprawa polega na rozczłonowaniu, wpasowaniu tulei , a także naprawie łożyska – źródło. Dlaczego jest to tak bardzo istotne? Odpowiednio zamontowany wahacz gwarantuje właściwą geometrię kół, a fakt ten usprawnia jakość podróży autem. Przy takiego typu naprawach, warto znaleźć warsztatów, jakie proponują 24-miesięczną gwarancję na dane elementy.

czerwone renault Clio

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas właściciel ma satysfakcję, że jego samochód jest odpowiednio naprawiony. Ponadto, występuje prawdopodobieństwo, iż bezzwłocznie nie spotka się tego rodzaju przeciwności. Od czasu do czasu warto poszukać w innym aniżeli zazwyczaj warsztacie, ponieważ często takiego typu defekty łatwiej wykryć, gdy mechanik staje się bezstronny.

strona tutaj