Jako posiadacz przedsiębiorstwa musisz budować należyte relacje jednocześnie z kontrahentami i pracownikami

Zastanawiasz się nad cechami, które winny cechować prawego szefa? Powinien on być szczególnie uśmiechnięty, pewny siebie, a jednocześnie asertywny.

Wiadomo, że co poniektóre cechy przypisane są do konkretnych przedsiębiorstw, w związku z tym jednoznacznie kłopotliwie odpowiedzieć na to pytanie.
Nie ulega natomiast wątpliwości, że stosunki z pracobiorcami winny być jasne i klarowne. Nikt nie chce pracować na etacie, gdzie trudni się wszystkim i niczym. W związku z tym kierownik powinien porozmawiać z każdym zaangażowanym osobiście , a także objaśnić czego będzie od niego wyczekiwał. Jeśli chcemy, by nasi pracownicy byli zmobilizowani , a także chętni do działania to powinniśmy załatwić im specjalne motywacyjne programy, jakie wdrażane są w coraz więcej ilości firm. Każdy z nas lubi być doceniany za swoją żmudną pracę, w związku z tym podarowanie teamowi karnetu na siłownię lub biletów do teatru będzie na pewno strzałem w dziesiątkę.
Dobry kierownik nie może też zapomnieć o swoim kliencie, w związku z tym marketing – producent tablic reklamowych relacji nie może mu być obcy. Gdy podejdziemy do kontrahenta z uśmiechem, znając jego imię i nazwisko to możemy natychmiast odczuć to, iż klient obdarzył nas zaufaniem.

Obecnie trudno jest wyszukać naprawdę nieszablonowy portal. Jeżeli odczuwasz taki sam dylemat, to zalecam ten tekst. Są w nim opublikowane emocjonujące kwestie.

Musimy budować odpowiednie relacje z każdym, gdy pragniemy, aby taka osoba nas rekomendowała innym.

dostawa

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

Rozumie się samo przez się, że bycie kierownikiem dużego oddziału to nie wyłącznie uciechy i gratyfikacje.

Będziesz musiał zmierzyć się z różnorodnymi przeciwnościami i rzeczami, które nie zawsze będą sprawiać Ci frajdę. Nie zapominaj jednak o tym, iż z niejednej opresji da się wyjść cało, nie szkodząc innym osobom. Autor: