Jak przygotować się do wyjazdu na narty?

Satysfakcja z uprawiania sportów śnieżnych to możliwość ich uprawiania w sposób bezpieczny. Nasza wydolność fizyczna ma fundamentalny wpływ na poziom bezpieczeństwa. Jednostka niezadowalająco przyszykowana do sezonu narciarskiego, zarówno starsza jak też młodsza wiekiem, stwarza niebezpieczeństwo nie tylko dla własnego zdrowia, ale także pośrednio dla drugich narciarzy.

wyjazd na deskę i na narty do Włoch

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Ogólnie jednostki, które prowadzą siedzący tryb życia, muszą bezwzględnie zwiększyć poziom aktywności fizycznej już jesienią. Jeżeli było to niemożliwym, co najmniej na około 7-10 dni przed planowanym wyjazdem można wykonać serię intensywnych treningów cielesnych takich jak dla przykładu bieg „z góry” najodpowiedniej ze stromego spadku, zbieganie po schodkach, podskoki do głębokiego przysiadu, przeskoki obunóż przez przeszkodę (np. ławeczkę).

W trakcie jazdy na nartach, dla bezpieczeństwa, musimy pamiętać o rozumowym wyborze długości jazdy oraz przerw na odpoczynek. Gdy są to zorganizowane wyjazdy na narty wtenczas nie powinno być z tym problemu – zorganizowane wyjazdy na narty – rzuć okiem na narty w polsce z dziećmi przedsiębiorstwa naferie.pl – ze SlowMania. Trzeba wiedzieć, że procesy odnowy najintensywniej następują na początku wypoczynku, stąd lepiej jest zatrzymywać się częściej na krótki okres czasu, aniżeli rzadziej na dłuższą chwilę. Niezwykle ważnym problemem, towarzyszącym każdej działalności cielesnej jest odwodnienie, mające nadzwyczaj ogromny wpływ na poziom wydolności fizycznej. Utrata masy ciała o zaledwie 2% z powodu odwodnienia, wywołuje redukcję zdolności wysiłkowych o około 20%. Żeby zapobiec negatywnym skutkom odwodnienia trzeba spożywać płyny częstokroć, zanim pojawi się pragnienie. W warunkach niskiej temperatury nadzwyczaj dobrym napitkiem będzie gorąca herbatka z cytryną. Obojętnie czy będą to narty we Włoszech – wyjazdy na narty (skorzystaj z promocji na wyjazdy free ski firmy Naferie) do Austrii czy też w naszym kraju – istotny jest właściwy dobór sprzętu.