Przygotowanie fizyczne do uprawiania narciarstwa

Nim postawimy w obecnym roku po raz pierwszy ślizgacze na SPAdku trzeba się do tego należycie przyszykować. Sprzętowo, mentalnie ale także fizycznie.
Wydolność fizyczna narciarza ma fundamentalny wpływ na pułap bezpieczeństwa.

stok narciarski we włoskich Alpach

Autor: gakusei 88
Źródło: http://www.flickr.com
Jednostka, która nie jest dosyć przygotowana do narciarskiego sezonu stwarza niebezpieczeństwo nie wyłącznie dla własnego zdrowia, lecz także pośrednio dla drugich narciarzy, co wydaje się bezsprzeczne. Narciarz o niskiej wydolności rychlej ulega zmęczeniu, stąd takie bezpośrednie przełożenie kondycji na pułap bezpieczeństwa. Wynika zatem zapytanie, jak osoby na co dzień mało aktywne muszą przyszykować się do narciarskiego sezonu oraz co powinny czynić w czasie jego trwania, ażeby uprawianie narciarstwa było dla nich nie jedynie miłe, lecz także bardziej bezpieczne? Jednostki, jakie z rozmaitych powodów wiodą sedenteryjny tryb życia, powinny bezwzględnie podwyższyć poziom aktywności cielesnej już jesienią. Dla bardziej „leniwych” adeptów sportów śnieżnych zaproponować możemy stosowanie się do reguły: „3 x 30 x 130”, co oznacza, iż powinno się wykonywać wysiłki cielesne chociaż trzy razy w tygodniu, po przynajmniej 30 minut, z intensywnością, która wywołuje podwyższenie częstości skurczów serca do ok. 130 sk./min.

Czyżby posty opublikowane na tej witrynie podlasie turystyka w pełni Cię uradowały? Myślimy, że tak. Jednak, jeżeli masz ochotę więcej, to wejdź tutaj.

Najodpowiedniej zatem stosować wysiłki o tlenowym charakterze, a zatem pracę o umiarkowanej intensywności. Może być to dla przykładu trucht, jazda na rowerze, jazda na rolkach, pływanie itd.

Z pewnością ciekawią Cię inne wiadomości (www.uroczysko7stawow.pl/hotel/eko). Z przyjemnością namawiamy Cię do naszego nowego wpisu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Trzeba tylko wejść w link.

Jeżeli chodzi o narty Włochy pełna oferta tutaj są świetnym wyborem.

Na mniej więcej 10 dni przed planowanym wyjazdem można przeprowadzić sekwencję intensywnych ćwiczeń cielesnych opartych na skurczach ekscentrycznych, a więc takich, jakie cechują się wzrostem napięcia a także długości mięśni dolnych kończyn. Jednostkom początkującym rekomenduję narty z instruktorem – .