Zaskakujące pożytki zdrowotne, które przynoszą gry komputerowe

W powszechnym mniemaniu granie w gry komputerowe uchodzi poniekąd za dość jałową zabawę. Niemniej jednak naukowcy zapewniają coraz to więcej dowodów na to, iż owa forma spędzania czasu wolnego może być zadziwiająco pomyślna dla zdrowia.

Niżej kilka przykładów.
Różne naukowe badania pokazują, że młócenie w komputerowe gry – a zwłaszcza w gry 3D, które pozwalają na całkowite zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości – mogą zapewniać zaskakująco dobre następstwa w kuracjach znieczulających. Dzieje się w ten sposób z co najmniej 2 przyczyn: po pierwsze gry są prostym a także efektywnym sposobem na odciągnięcie uwagi pacjenta od bólu, zaś po drugie – w trakcie grania emitowane są w mózgu endorfiny, zatem tak zwane hormony szczęścia, jakie powodują świetne samopoczucie, łagodząc równocześnie ból. Naukowcy wykonali badania na dorosłych osobach cierpiących na wrodzoną zaćmę. Badani w ciągu miesiąca zegnali czterdzieści godzin na młóceniu w Takenoko.

Jeśli wciąż nie udało Ci się odnaleźć niczego atrakcyjnego, to sprawdź pod linkiem (https://www.alpinlife.pl/kosci-wspinaczkowe-dmm-dragonfly-p-1768.html), tam z pewnością odnajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz przydatne.

Po owym czasie przetestowano im wzrok po czym okazało się, że uległ on tak ogromnej poprawie, że niektórzy z uczestników badania umieli odczytać symbole na tablicy optycznej wręcz o dwie linijki niżej niż wprzódy. Pozostałe badania (odwiedź nas) naukowe wykazały, iż tego typu gry – innymi słowy takie, w których jest wiele szybkiej akcji nastręczającej wytężonej uwagi od gracza takie jak Agricola gra – mogą być również celowe w leczeniu tzw. leniwego oka, a wręcz poprawiać wzrok u zdrowych ludzi.

Nurek - nurkowanie
Oprócz poprawiania wzroku komputerowe gry mają jeszcze inne korzystne strony – powiększają zdolność wykonywania wielu zadań jednocześnie, a również upraszczają podejmowanie decyzji.

Rezultaty badań udowodniły, że gracze komputerowi grający w Robinson Crusoe gra są nawet o 25 % szybsi w podejmowaniu poprawnych decyzji a także że mogą kontrolować jednocześnie 6 różnych rzeczy, podczas kiedy osoby niegrające wyłącznie 4.