Szukasz nietuzinkowej gry? Oto nasze propozycje!

Jesteś graczem i poszukujesz czegoś nieprzeciętnego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie wnoszą nic nowego, nie są grywalne, są bez koncepcji, są odtwórcze. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które zapewne zdobędą twoje uznanie. Już wielka ilość graczy na całym świecie zgodnie twierdzi, że są to wyjątkowe gry. Teraz twoja kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek gra The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, która została stworzona przez studio studio tatuażu szczecin TellTale Games. Tak, to ci sami, co stworzyli kultowe The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, wszystkie razem układają się w jedną fabularną całość. Było trochę czekania, ale wszystkie części są już przygotowane i wydane, tak więc to najlepszy czas na recenzję.

Największe brawa należą się twórcom za fantastyczne ukształtowanie pierwszoplanowego bohatera oraz za wspaniały, brudny klimat opowieści. Co istotne, mamy historię opartą na wyborach, to jeszcze bardziej powoduje, ze chce się grać. Na plus zasługuje także klimatowa muzyka. Istnieją także minusy. Przede wszystkim z polskiego punktu widzenia największą z nich jest brak polskiej wersji językowej. Możemy również mieć pretensje do fabuły, twórcy mogli bardziej się postarać, żeby była ona bardziej zaskakująca. Końcowa ocena to mocne cztery plus. Nie będzie piątki przez wymienione wady.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Jest także i kolejna oferta, Valiant Hearts: The Great War – recenzja. Za tą nazwą kryje się przygodowa gra akcji zaprojektowana w cudownej komiksowej oprawie graficznej. Prezentuje nam ona historię pięciorga ludzi, których losy się splatają, a cała akcja w klimacie pierwszej wojny światowej. Jeśli lubisz gry zręcznościowe i gry przygodowe, to na pewno ta gra przypadnie ci do gustu. Za jej powstanie odpowiada firma Ubisoft, znana z tak ciekawych wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Podobnie, jak w przypadku The Wolf Among Us, także przy okazji opisywanej gry – Valiant Hearts ma wady. Choć gra jest wyjątkowo piękna, bardzo czarowna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę niekonsekwencji. Z jednej strony gra jest bardzo smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę komediowe postacie, nawiązujące przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy ciągle pija piwo). To pewnie specjalny zabieg i wielu osobom może się podobać, jednak czuć, że coś w tej układance nie pasuje.