Czym jest harcerstwo, jak wziąć udział w tego typu organizacji? Jak zostać harcerzem?

Co można robić w harcerstwie? Możemy jeździć na wycieczki, różnorodne biwaki, zloty a także obozy. Możemy nauczyć się dużej ilości ciekawych rzeczy, na przykład, jakim sposobem posługiwać się mapą i kompasem, jak tropić i nie dać się złapać, jak zbudować prycz oraz stelaż, poznać alfabet Morse’a i zaznajomić się z szyframi, oraz jak się właściwie nimi posługiwać, ale również jak udzielać pierwszej pomocy, radzić sobie samemu w dziczy i co można przyrządzić z puszczańskich przysmaków.

zobacz tu

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie poznasz ludzi, których wartości moralne przez długi okres nie uległy zmianie, natomiast w ich życiu społecznym najistotniejsze są duch przyjaźni oraz przygody. Prawdziwych przyjaciół spotkasz właśnie w harcerstwie. (podstawowe wyposażenie: Busola) Najbardziej magiczne jest ognisko, które połączy wszystkich harcerzy oraz harcerki, oraz niezwykły klimat, jaki można poczuć tylko w takim momencie.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To przejrzyj również podobne witryny, posiadające nie mniej wciągające dane na ten temat.

Większość osób nie wie, iż harcerstwo w naszym kraju jest nieco odmienne niż skauting, który jest popularny w innych krajach. Skauci bardziej skupiają się na poznawaniu Ziemi, a harcerze na duchu przygody, przyjaźni i niepodległości narodowej. Polscy harcerze są zrzeszeni w związki, jakie różnią się od siebie metodą oraz sposobem wychowania religijnego.

ZHR, ZHP (czyli Związek Harcerstwa Polskiego) i SHK „Zawisza” (czyliStowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”) istnieją na terenie całego kraju, dlatego nie trzeba ich jakoś bardzo poszukiwać. Z pewnością znasz chociaż jedną osobę, jaka do nich należy. Istnieją również związki działające jedynie w wybranych regionach, więc automatycznie ich członków jest mniejsza ilość i trudniej do nich trafić. Jak już wybierzesz się na pierwszą zbiórkę i zrozumiesz, że jest to coś, co ci się bardzo podoba, to spytaj rodziców o pisemną zgodę.

harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Oni przede wszystkim muszą być poinformowani o twoim uczestnictwie w harcerskim życiu. Ważny jest również kontakt bezpośredni na przykład z zastępowym albo drużynowym. Stąd nie zapomnij podać swojego numeru telefonu i poprosić o numer telefonu zastępowego. Pamiętaj, że harcerstwo nic nie kosztuje, ponieważ to forma działania społecznego. Jeżeli ktoś będzie domagał się od ciebie wielkich sum, na pewno nie jest harcerzem. Wiadomo, zbierane są sporadyczne składki, ale nie wynoszą one więcej niż 50 zł na rok. Akcesoria harcerskie dostępne są w specjalnych sklepach, jak składnica harcerska. Można tam nabyć wszystko czego potrzebuje zaawansowany harcerz.

Poszukujesz fascynujących informacji na ten temat? To świetna chwila, gdyż został przygotowany oryginalny artykuł (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-polski/warszawa), który posiada istotne informacje na taki temat.

Przykładowe akcesoria do przejrzenia: składnica harcerska.