Zaplanowałeś wycieczkę w góry? Zobacz, co musisz ze sobą zabrać!

Chodzenie po górach z pewnością jest jednym z najpiękniejszych sportów jakie można sobie wyobrazić. Jeśli Ty także złapałeś bakcyla wspinaczki górskiej i już teraz zaplanowałeś jakąś większą wyprawę w góry, na pewno powinieneś zapoznać się z tym artykułem – dowiesz się z niego, które sprzęty będą Ci niezbędne w wysokich górach, a które można spokojnie pozostawić w domu.

regulator temperatury

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzaj temperaturę!
W czasie wędrówek w wysokich górach na pewno wielce ważne jest regularne kontrolowanie temperatury swojego ciała.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź jeszcze szczegóły w źródle, znajdziesz tam dodatkowe dane.

Wówczas przyda się regulator temperatury, dzięki któremu będziesz mógł szybko regulować temperaturę swojego ciała. Na dodatek regulator temperatury przyda się po prostu do mierzenia temperatury panującej w powietrzu – jeśli będziesz miał świadomość, jak bardzo jest zimno, wówczas niewątpliwie będziesz mógł szybciej reagować na wszelkie zmiany.

Kontroluj wysokość!
W czasie górskich wędrówek niezwykle ważne jest również kontrolowanie wysokości, na jakiej się znajdujesz. Jeżeli nie przyda Ci się do tego PH metr, niewątpliwie powinieneś już zabrać jakieś narzędzie specjalistyczne do pomiaru wysokości, na której się znajdujesz.

ph metr
Dużo jedzenia!
Będąc w górach musisz nieustannie dbać o swój bilans energetyczny. Jeżeli z powodu zimna czy wiatru stracisz zbyt dużo temperatury, a co za tym idzie – także energii – wówczas bez wątpliwości wyprawa nie będzie należała do udanych.

Nie zabieraj jednakże ze sobą na wyprawę kanapek z szynką – w takich przypadkach niewątpliwie o wiele lepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju żele energetyczne. Są o wiele lżejsze, a jednocześnie potrafią dać naprawdę wiele energii, co na pewno nie jest bez znaczenia.

Sprawdź też – Jumo