W jaki sposób wytresować czworonoga

Gdy zabieramy do siebie do mieszkania cudownego szczeniaczka to, niezbyt zastanawiamy się nad tym w jaki sposób go wytresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że są związane z nim obowiązki, bo trzeba wyprowadzić go na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji pieszczot, więc trzeba się nim zaopiekować. Jednak o normalnej tresurze nie rozmyślamy. Jednak, jeżeli nie chcemy, by, gdy pies podrośnie wlazł nam na głowę to powinniśmy zastanowić się nad tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo by pies rzeczywiście stał się posłuszny, to my musimy być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można raz na coś psiakowi pozwalać a potem tego mu zabraniać. Ważne, by jednak od małego kształtować dobre nawyki. Wiadomo, że nie można wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w mieszkaniu. Na początku trzeba go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba wychodzić z nim na podwórko kilka razy dziennie. Jeśli sami do końca nie wiemy, co robić, by dobrze tresować psa, to warto przeczytać jakieś książki albo pooglądać programy w TV, zyskamy wiele cennych wskazówek – warto zajrzeć tutaj.

A jeżeli chcemy mieć psa wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w podstawowych sprawach, to warto wybrać się do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my uzyskamy informacje w jaki sposób zapanować nad naszym pupilem.

Pies to odpowiedzialność
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który nie reaguje na nasze komendy, wydaje nam się, że czworonóg jest po prostu uparty. Ale rzeczywistość jest taka, że niestety to wina człowieka. Trzeba po prostu wiedzieć jak wytresować psa.

Ekscytuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://acana.com.pl/karma/jak-skutecznie-odchudzic-psa/) pokrewnego postu – on również jest godny uwagi.

A wszyscy wiemy, co robić, by pies w oczekiwany przez nas sposób zareagował na nasze polecenia. Jednak, żeby pies reagował musi zostać zapoznany z tymi komendami – sprawdź również.

Nic nie przychodzi ot tak, jeśli chodzi o tresowanie psa. Jeśli mamy świadomość, że sami nie poradzimy sobie z tym zadaniem rady, to najsensowniej skorzystać z pomocy treserów. Ludzie zajmujący się tresowaniem psów potrafią w krótkim czasie sprawić, że zwierzę będzie ułożone. Jednak gdy jesteśmy właścicielami psa musimy brać pod uwagę, że my też będziemy musieli trochę zmienić swoje podejście do naszego psa.