Życie z reguły nie jest usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety nierzadko jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service

Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest na pewno niewiele, gdyż cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy mówią, że mankamenty ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś poradzić. Niekiedy jednak sytuacja staje się tak bardzo nieznośna, że lepiej będzie pomyśleć o odwrocie. Najlepszym wyjściem jest wówczas szukanie nowej pracy. Kiedy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże możemy zasugerować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to najkorzystniejsze wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu. Warto zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Warto jednak dążyć do ugody. Możemy na przykład zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze miejsce.

Prezentowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis magazynier krakow work serwice, a znajdziesz więcej podobnych informacji, które także będą interesujące.

Powinniśmy wówczas też zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, aby być świadomym tego, że takiego rodzaju porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.