Gdzie najlepiej jest kupić dobry asortyment do pucowania?

Sprzątanie mieszkania to czynność, którą znają wszyscy. Nie ma od niej ucieczki, każdy dom albowiem jest podatny na brud i kurz, na nieporządek, który na po pewnym czasie zaczyna irytować. Istnieją na pewno mieszkania nie sprzątane od miesięcy, aleraczej nikt do takiego osobnika nie przybywa w gości, no chyba, że ludzie którzy są tam w stanie wytrzymać… Każdy w miarę przeciętny człowiek musi robić porządki, jeden robi to lepiej, drugi wręcz przeciwnie.

Porządki w mieszkaniu

Autor: Lory Lindner
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd umiemy sprzątać, jeśli rzecz jasna potrafimy? Większość ludzi ma to z domu rodzinnego.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany artykuł, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj oprócz tego inny równie zajmujący polecany artykuł (http://zelwak.pl/).

Większość mam zachęca, bardziej lub mniej, do dbania przynajmniej o naszą prywaną przestrzeń – nasz pokój. Jeśli nie posiadamy własnego pokoju to jest jeszcze kuchnia lub łazienka. Na niektórych osiedlach dochodzi jeszcze korytarz na klatce schodowej, on to, jako część wspólna sprzątany jest na zmianę z sąsiadem z tego samego piętra. Wydaje się, że większość z nas ma podobne doświadczenia, gros z nas sprzątała choćby trochę, jednak wie, o co w tym chodzi. Nie będzie tutaj przesadą stwierdzenie, iż dziewczyny miały w tej dziedzinie więcej obowiązków. Cóż zrobić, kultura patriarchalna daje się we znaki. Warto zajrzeć tutaj: ścierki do domu.

Niemniej jednak, jeżeli facet nie jest w stanie użyć zgodnie z zastosowaniem szczotki do sprzątania lub szufelki do sprzątania, a na widok ścierek i ściereczek kręci mu się w głowie to jest coś nie tak. Można stwierdzić, że tego typu facet został w pewien sposób spaczony przez liberalne metody pedagogiczne rodziców. Polecany asortyment – szczotki do sprzątanie.

mycie okien

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

W porządku, może nie będzie musiał nigdy sprzątać, bo będzie miał żonę, która się tym zajmie, być może też będzie miał mnóstwo pieniędzy (a może jego rodzice też byli bogaci), wiec będzie miał panie, które zajmą się porządkami. Są takie możliwości, lecz umówmy się, iż bardziej od tego wszystkiego spodziewany scenariusz jest taki, iż facet będzie musiał sam się o siebie zatroszczyć, także dbając o własne mieszkanie i wtedy pojawi się dylemat, gdyż nie będzie wiedział, w jaki sposób się za to wciąć.

Tak wiec mając własne potomstwo wychowujmy przyszłego faceta w ten sposób, żeby miał pojęcie o tym, gdzie leży ścierka do kurzu, jak użyć mopa do mycia podłóg, uświadamiajmy, iż miotła wcale nie służy do latania tylko do zamiatania. W przyszłości będzie za to wdzięczny, jego małżonka na pewno także.