Jak efektywnie zwiększyć przychody z reklam na stronach internetowych?

W internecie można znaleźć bardzo dużo różnego typu poradników prezentujących sposoby skutecznego reklamowania się przy pomocy najpopularniejszego w tej branży narzędzia.

W rzeczywistości jednak zazwyczaj są one albo po prostu nieaktualne, albo po zastosowaniu się do obecnych w nich porad, efekty są mizerne.
Tymczasem stosowanie właściwych działań, które będą uwzględniać również reklamy na smarfonach, może przynieść zaskakująco skuteczne wyniki. To interesujące, ale przy zastosowaniu wskazówek zawartych w poniższym artykule, można nawet kilkukrotnie powiększyć wpływy wywodzące się z własnej strony online. Część z nich potrzebuje wykonania sporej pracy, jednak powinno się to opłacić. Po pierwsze należy wstawić trzecią jednostkę promocyjną. I to na każdej podstronie. Mogłoby to wpłynąć na wielkość dochodów aż o 20 procent. Po drugie, wykorzystywane przez nas jednostki reklamowe muszą być cyklicznie coraz większe.
morze

Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najwyższym formatem, jaki oferuje lider w takiej branży jest billboard o wymiarach 970×250 px oraz reklama o wymiarach 300×1050 pikseli. To o wiele większa wielkość od takich, które do tej pory funkcjonowały. Warto byłoby to wykorzystać do swoich celów. Następną kwestią jest wybranie lepszych reklam niż te, które są sugerowane przez wspomnianego lidera. Chodzi tutaj o profesjonalne wykorzystywanie różnorodnych rodzajów reklam na miejscu strony.

Jeśli jest na niej przedstawiany jakiś tekst, banery graficzne muszą być umieszczone w jego pobliżu, z kolei pod jego koniec – reklamy tekstowe. Nie możemy także zapomnieć o stworzeniu strategii dotyczącej reklamy na urządzenia mobilne.